Yazı Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 12:01 Bu yazı 892 kez okundu
 
HER GÜN NİSAN BİR..
Ahmet Zorlu
 
 

Bu gün Nisan Ayının ilk günü..
Çocukluğumuzda, arkadaşlarımıza yaptığımız masum şakalarla anılarda kalan Nisan Bir..
Bu günün özüne uygun bir yazı kaleme alayım, bazı ütopik hayalleri gerçekleşmiş gibi yazayım dedim, sonra da gerçekten yaşadıklarımızı, gerçekten bize yaşatılanların hepsinin birer Nisan Bir şakası gerçekliğinde olduğunu görerek, acı ama gerçek olaylarla ütopik hayalleri harmanlamaya karar verdim. 


Referandumdan başlayalım isterseniz;
Kapı kapı, meydan meydan Evet ve Hayır Mitingleri, ziyaretleri yapıldığı halde hala milletin kahır ekseriyeti, “Bayram değil seyran değil, bu anayasa değişikliği nereden çıktı” sorusuna cevap arıyor.


Referandumda Evet diyeceğini ilan edenlerin yüzde 80’i hala bunun bir seçim olduğunu ve Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini sanıyor.


Sayın Cumhurbaşkanı Referandumla değişecek Anayasa maddeleri arasında partili Cumhurbaşkanının meclisi fesih yetkisi olmadığını belirterek, “Bunu ispat edin istifa ederim” derken, Ülkeyi erken seçime götürmenin meclisi feshetme anlamına geldiğini kendisine kimse söyleyemiyor.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Hayır diyecekleri Vatan Haini ilan etti. Hayır çıkması durumunda milletin kahır ekseriyetine Vatan Hainliği Yaftası yapıştırılacak.


Ey Faiz Lobisi, Ey Rusya, Ey ABD ve Ey Hollanda yeterli yankıyı toplamayınca “Ey Kılıçdaroğlu” korosu kuruldu ve hayata geçirildi.


Referandumdan sonra uçması planlanan Türkiye’ye yeni kanatlar takılıyor. İlk deneme uçusu 19 Nisan’da.. Allah Yardımcımız olsun. Maazallah Hızlandırılmış Tren faciası geldi birden aklıma.


Gelelim Ekonomik ve Sosyal gelişmelere;
Ülkemizin elinde kalan birkaç değer için oluşturulan Varlık Fonu, referandum sonrası için hazırlanıyor. Yiğit Lakabı ile anılan Zat’a gideceği yerlere hızlı ulaşması için 850 Bin Liralık makam otosu satın alındı.


İşsizlik rakamlarının aşağı çekilmesine yönelik önlemler çerçevesinde iş dünyası ve belediyelerin artı eleman istihdamı projesinden sonra, bir dizi yeni kamu tüzel kişiliği kurulması ve istihdam sorununun bu şekilde çözümlenmesine karar verildi. Ancak bu kurumların ne iş yapacağına henüz karar verilmedi.


Yürütülen Özelleştirme Projesi kapsamında satacak tesis kalmayınca, milletin tapuları Gayrımenkul Fonuna alınarak değerlendirilecek! miş..


ABD Tarafından yanlışlıkla tutuklanan Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı, aynı cezaevinde bulunan Reza Zarab’ı da yanına alarak 15 gün sonra Türkiye’ye dönecek miş..
Suriye’de El-Bab’dan sonra Mümbiç ve Rakka’nın da alınacağını ilan eden Cumhurbaşkanıma bu iki kentin Altın Anahtarları! verilince Fırat Kalkanı Harekatı’ndan vazgeçildi. 


Bölgeye Dost! ve Müttefik! Birlikler yerleştirildi.
Kerkük’te kamu kuruluşlarına PKK ve Barzani Paçavrası çekilmesi üzerine, Barzani Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak azarlandı. Barzani bakanlıkta iken Bakanlığın önüne de yanlışlıkla aynı paçavra çekildi.


Avrupa Birliği, genişlemeden sorumlu komiseri, Hollanda ve Almanya Başbakanları önümüzdeki günlerde birlikte Türkiye’ye gelerek, Türkiye’ye karşı takındıkları tutumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanına birer Özür Mektubu sunacak ve ilişkilerin hiç değilse eskisi gibi devam etmesini talep edecek.


Libya, Suriye ve Ürdün üzerinden bir şekilde İtalya ve Yunanistan’a kaçmayı başaran mültecilerden oluşan kalabalık bir grup, Türkiye’ye iltica etmek için yola çıktıkları sırada bindikleri tekne su almaya başlayınca mülteciler İtalyan ve Yunan askerleri tarafından kurtarıldı..


IMF’den sonra, Portekiz, Danimarka ve Hollanda Maliye Bakanları Türkiye’den mali yardım talebinde bulundu. Talepler inceleniyor. 30 Milyar dolarlık bir paket üzerinde anlaşma sağlanmak üzere ve bu ülkelere verilecek paradan faiz alınmayacak.


Fiili Durum’u Hukuki hale getirelim, sözü ile Türk Milleti’nin! Gözdesi haline gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye, 2019 öncesi yepyeni, gıcır gıcır, sıfır kilometre bir parti kurulacak, yüzde 11 oy desteği verilecek, Mustafa Destici de bu partinin genel başkan yardımcısı yapılacak.


16 Nisan’da evet çıkması halinde, Almanya, Hollanda, İsviçre ve Yunanistan’da da, bizdeki Anayasa örnek alınarak Anayasa değişikliği yapılacak ve Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçilecek.


Yine 16 Nisan’da evet çıkması durumunda, Asya ve Afrika’da başkanlık sistemi ile yönetilen ülkelerin bir bölümü Demokratik Anayasal sisteme geçme hazırlığına başlamış. 


İlk adımı da Kazakistan attı.
Şaka bir yana, ama Türkiye’nın bu günkü fotoğrafına bakıldığında akla Anadoluda yaygın bir söz geliyor hemen..


Mahalle Yanarken, Çingene saçını tarar..
Nisan biiiir..

 
Etiketler: HER, GÜN, NİSAN, BİR..,
Yorumlar
Haber Yazılımı