Yazı Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 13:37 Bu yazı 1402 kez okundu
 
ETİKET SİLİCİLER..
Ahmet Zorlu
 
 

Bu yazıyı, dün sabah polisin başlattığı 100 kişilik fetö operasyonunda gözaltına alınanların isimleri belli olmadan yazıyorum.
Çünkü, bu operasyonun da diğerleri gibi, toplum katmanları arasında biriken tepki gazını almaya yönelik bir uygulama olduğunu, yine garibanların hedef alındığını biliyorum.
Toplum vicdanı, bu hain yapının tepelerdeki maşa tutan ellerin hesap vermesini bekliyor.
Ama iktidar ısrarla elinde güç bulunan Fetö Uşaklarına dokunulmaması için adeta koruma kalkanı oluşturdu..
Toplum vicdanı, onlarca insanımızın şehit, yüzlerce insanımızın gazi olmasına vesile olan, maşaları tutan ellerin de artık yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğine inanıyor.
2008-2014 yılları arasında, adaleti hoyratça kullanarak masumları hain, hainleri masuma dönüştüren, binlerce insanı mağdur eden, Türk Milleti Adına hareket eden Millet Düşmanlarının yaptığı hukuk katliamlarının sadece faillerini değil, verdikleri yargı kararlarının da yeniden bağımsız hakim ve savcılar tarafından, tarafsız bir yargının süzgecinden geçirilmesini istiyor ve bekliyor.
Fakat görüyorum ki, iktidar Fetö’nün okullarını, yurtlarını ellerinden alırken, okulları devlet kurumu olan Milli Eğitime, yurtları da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na vermek yerine, başka tarikatlara peşkeş çekmenin çabası içindedir. Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü bünyesinde bu peşkeşe imza atmayan yöneticilerin doğu illerine sürülerek cezalandırılması bu çabanın en çarpıcı örneğini oluşturmaktadır.
15 Temmuz hain kalkışması bir yılını neredeyse doldurdu.
Bu süreçte, Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimi ile at izi it izine karıştırıldı.
Fetullah Gülen Hareketini Kayseri’de ayağa kaldıran isimler ellerini kollarını sallayarak ortalıkta fink atmaya devam ediyor.
Fetullah Gümen Cemaati adına arsa bağışı toplayan, onun talimatı ile Kayseri’de okul yaptıran, yurt yaptıran, Işık Evi donatarak buradaki öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayan, baba mirası apartman dairelerini satarak, kalabalık rakamlı çekler keserek bu yapıyı güçlendiren, bu yapı için ABD’ye seyahatler tertipleyen, bu yapının Afrika Hastaneleri için abasının altında sakladığı sopayla uçakta çek toplayan, cemaate biat etmiş niteliksiz insanları devletin kilik noktalarına yerleştirenlerden hangisi adalet huzuruna çıkarıldı.
İşte bu yüzdendir, toplum katmanları arasında biriken gaz gittikçe patlama noktasına geliyor.
Zira bu güne kadar kandıranlar değil, kandırılmışlar üzerinde yoğunlaştı adalet.
Kandıranlar ise sahnelenen tiyatroyu locadan seyretmeye devam etmektedir.
Fetö’nün gönüllü sözcüsü Bülent Arınç, Hüseyin Çelik başta olmak üzere, adliyeleri Fetö’nün çiftliği haline getiren Sadullah efendi, Fetullaha dizdiği övgüler bu gün bile sosyal medyada en çok tıklananlar arasında yeralmasına rağmen hala bakanlık koltuğunda oturan, Şeker’deki fetöcü yapının yeni hamisi bakanlar, meclisteki tescilli fetöcüler, odalardaki, borsalardaki ve Ak Parti’deki görevlerine fetö kontenjanından gelenler adalet önünde hesap vermediği sürece toplum vicdanı huzura ermeyecektir.
Gelelim 15 Temmuz hazırlıklarına.
Çekirdek satıcıları, simit satıcıları, kent meydanında çadır kurup çizgili pijama ile demokrasi nöbeti tutacaklar hazır.
Ama toplumun duyarlı kesimi, bu hain girişimin gerçek faillerine sıranın ne zaman geleceğini soruyor.
15 Temmuz sonrası yandaş gazetelerde manşetti, “Fetönün AVM Aayağına operasyon hazırlığı” haberleri.
İki gün sonra itham edilen işadamlarının haberlerine, reklamlarına yer verildi, o ünlü AVM’cilere Sayın Cumhurbaşkanı ile aynı fotoğraf karesinde yer verildi.
Ama operasyon bir türlü gerçekleşmedi.
Yönetim Kurulu Başkanları adliyelere götürüldü, kırmızı plakalı siyasetçi otoları artlarından gitti, hepsi kısa zamanda aramıza döndüler.
Soruşturma yürüten savcılar değişti, dosyalar adliye değiştirdi. 
Bazıları yönettikleri kurumların başına halkın oylarıyla yeniden oturtuldu.
Sonuç;
Öğretmenseniz, polisseniz, askerseniz, küçük esnafsanız, ev hanımıysanız ve bir yerden fetöye bulaşmışsanız adaletten kaçamazsınız. 
Ama bakansanız, milletvekiliyseniz, il başkanı veya il eski başkanıysanız, oda başkanıysanız, yönetim kurullarında başkansanız korkmayın.
Etiket siliciler hemen devreye girer ve alnınızdaki Fetö etiketini siler.
Yeter ki cebinizde para, arkanızda güç olsun..

 
Etiketler: ETİKET, SİLİCİLER..,
Haber Yazılımı