Yazı Detayı
05 Ağustos 2016 - Cuma 11:57 Bu yazı 1598 kez okundu
 
'Beni Alırsan, Ben De ..' Dönemi..
Ahmet Zorlu
 
 

Bir kurum düşünün, Fetullahçı Yapılanma ile bağlantılı bürokratı, kurumun başındaki çağırıyor ve görevden alınacağını, hazırlık yapmasını istiyor..

O uysal görünümün,  o munis yapının çevrelediği maske birden iniveriyor ve bürokrat son kozunu masaya sürüyor;

'Buyrun alın. Bu güne kadar bu yapıya sağladığın katkılar, verdiğin imar avantajları, bizden olduğunu bildiğin müteahhitlere sağladığın ihaleler, imar kolaylıklarının hepsini not ettim. Bunları bir şikayet dilekçesine dönüştürdüm. Gerekli belge, bilgi, dokümanı da ekledim. Avukatıma dosyayı verdim ve 'başıma bir şey gelirse onay beklemeden Cumhuriyet Savcısına ilet' dedim. Siz bilirsiniz, istiyorsanız görevden çekileyim" diyor.

Belediye Başkanısınız, siyasetçisiniz, seçilmişsiniz..

Böylesi bir şantaj karşısında elinizden bir şey gelmez.

Zira elinde 'paralel' etiketi ile dolaşan o kadar çok insan var ki, en yakın mesai arkadaşınız bunu belgelemiş, kasetlemiş ve şimdi size şantaj yapıyor.

Bu günlerde çok sayıda kurumda benzeri mizansenler yaşanıyor.

Bazı aklıevveller, bu ülkenin Başbakanını bile kasetleyen bu sinsi yapılanmanın kendilerini es geçeceği sanıyorlardı. Ama safların ayrıştırılmasına gelince sıra, durumun hiç de öyle olmadığını gördüler.

Şimdiye kadar oy hatırına sağladıkları desteği, bundan sonra tehditle sağlayacakları hiç birinin aklına gelmedi.

Harıl harıl dosyalar hazırlanıyor, önümüzdeki günlerde birilerinin önüne konulması için.Bundan sonra 'himmet' yok, 'emret' var..

Bundan sonra 'Hizmet' yok, metazori iş yaptırma dönemi var..

Tıpkı,  'Benim anam, senin ananı bilmem nerde görmüş' misali..

Diyor ki paralele bulaşanlar, 'Tamam, biz destek aldık. Tamam biz himmet topladık. Tamam cemaate rant sağladık. Ama destek verenlerin, himmette bulunanların, rant sağlamamızı sağlayanların hiç mi suçu  yok'

Pratikte bakılınca çok doğru.

Zira terörist ne kadar suçlu ise, teröriste yardım ve yataklık, teröriste finansal ve lojistik destek sağlamak da aynı derecede suçtur.

O nedenle özellikle iktidar partisi ile irtibatlı olan Belediye Başkanları, Milletvekilleri,   eski milletvekilleri, eski bakanları, eski belediye başkanları, eski belediye meclisi üyelerinin yüreği kıpır kıpır. Hepsinin gözü  kapıda. Hepsi sabah gözlerini yataklarında açtıklarında 'Çok şükür bu gün de yırttık' diye geçiriyorlar içlerinden.

Ankara Başsavcılığı, bir eski Başbakan yardımcısı ve 3 Eski Bakan hakkında inceleme başlattı.

Demek ki, Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda 'Nereye  kadar giderse gitsin' kararlılığında.

Hükümet de öyle.

O nedenle; hiç kimse 'Benim arkamda bakan, başbakan, cumhurbaşkanı, milletvekili, ilçe başkanı oğlu, belediye başkanı damadı var' diye rehavete kapılmasın.

Zaten bu kararlılık olmazsa, iki aya kalmaz bunlar yeniden toparlanır.

Uluslararası yorumlara bakıyorum, Pensilvanya'daki zatın kontrol ettiği para miktarı tamı tamına 150 milyar dolar.

Paranın hiç açılmayacağı sanılan kapıları da açtığı varsayımından hareket ettiğimizde bu örgütün toparlanma ihtimalinin yüksekliği kendiliğinden ortaya çıkmıyor mu.

Mit'te yüzde 30, Türk Silahlı Kuvvetlerinde yüzde 50, İçişleri Bakanlığı valiler ve kaymakamlar arasında yüzde 45, Polis Teşkilatında yüzde 50, yargı teşkilatında bir o kadar örgütlenmeyi başarmış bir yapının sivil toplum içerisindeki örgütlenmesinin boyutlarını düşünmek bile istemiyorum.

O  nedenle başlatılan bu kazıma süreci, ucu kime dokunursa dokunsun hiç iz kalmayana kadar sürdürülmek zorundadır.

Özellikle siyasi parti örgütleri, belediye başkanları, içlerinde yuvalananları temizlemezlerse hesap vermek zorunda kalabilirler.

Hiç kimse bu saatten sonra, 'Ben Fetöcüleri çok iyi kamufle ettim' diye yargıdan plaket beklemesin.

Plaket yerine eline kelepçe tutuşturuverilir sonra..

 
Etiketler: 'Beni, Alırsan,, Ben, De, ..', Dönemi..,
Yorumlar
Haber Yazılımı