Haber Detayı
17 Şubat 2015 - Salı 20:06 Bu haber 1791 kez okundu
 
Yörsan Harvardlı Öğrencileri Ağırladı
Yörsan, Harvard Business School ile uluslararası bir projeye imza attı
EĞİTİM Haberi
Yörsan Harvardlı Öğrencileri Ağırladı

Geleneksellikten ödün vermeyen ve yöresel tatlardan vazgeçemeyenler için ürettiği ürünleri tüketicileriyle buluşturan Yörsan, Harvard Business School ile uluslararası bir projeye imza attı. Proje doğrultusunda, Harvard Business School’dan (HBS) yedi öğrenci Field projesi kapsamında iki hafta boyunca Yörsan ve Türkiye’deki süt sektörü hakkında çeşitli incelemelerde bulunarak Yörsan için çeşitli tasarım ve tat konseptleri sundu.

Süt ve süt ürünleri kategorisinde 200’e yakın çeşidiyle geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Yörsan, uluslararası arenada önemli bir projeye imza attı. Büyük bir özveriyle hayata geçirilen proje ile Harvard Business School’un (HBS) Field dersi kapsamında, yedi öğrenci iki hafta boyunca Yörsan ve Türkiye’deki süt sektörü hakkında çeşitli incelemeler gerçekleştirdi.

Tüketiciler ile birebir görüşmelerde de bulunan öğrenciler, müşterilerin ihtiyaçlarını analiz ettikten sonra Yörsan için çeşitli tasarım ve tat konseptlerini Yörsan Pazarlama ekibine ve Yörsan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel’e sundu. Öneriler Yörsan tarafında büyük bir beğeni ve heyecanla karşılandı.

Korel: “Bizim için büyük bir gurur”

Harvard Business School gibi köklü bir eğitim kurumuyla işbirliğinde bulunmanın Yörsan için büyük önem taşıdığını ifade eden Korel, “Yörsan’ın Harvard Business School ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, organizasyona katılan öğrenciler, yabancı bir ülkede yaşıyor ve bu süreçte Küresel Partner organizasyonları için yeni bir ürün veya hizmet geliştiriyorlar. Böylece öğrenciler küresel zekayı geliştirmeye odaklı bir organizasyonda yer almış oluyorlar ve bu organizasyona katkıda bulunuyorlar.’’ Biz Yörsan olarak Harvard Business School öğrencilerini ağırlamaktan ve onların özverili çalışmaları sonucunda bize sundukları önerileri incelemekten büyük keyif aldık. Harvard Business School ile bundan sonra da yeni işbirliklerinde bulunmayı yürekten arzu ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Admin
Etiketler: Yörsan, Harvardlı, Öğrencileri, Ağırladı,
Haber Yazılımı