Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 05:42 Bu haber 906 kez okundu
 
Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binasında Sona Yaklaşıldı
Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binası, 25 Ünitlik ADSM de Sona Yaklaşıldı
SAĞLIK Haberi
Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binasında Sona Yaklaşıldı

Nevşehir Devlet Hastanesine ek olarak yapılan 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bina yapım çalışmalarının 72 si tamamlanarak yıl sonunda teslim edileceği bildirildi.

 

 

Yüklenici firma tarafından hastane Acil Servisinin yanına yapımı devam eden ve Yeni 100 Yataklı Ek Hastane Binası ve 25 Ünitlik ADSM İnşaat alanında İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay incelemelerde bulundu. İnşaatın son durumu hakkında inşaat Firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemelere Destek ve Personel İşleri Başkanı Mustafa Güçlü, Hastane Başhekimi Dr. Yücel Şal, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Kamil Uz, Hastane İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Metin Berk, Nevşehir ADSM Başhekimi, Dt. İlkay Akün de eşlik etti.

 

Ek bina Hastane Acil Servisi yanındaki helikopter pistinin olduğu yere yapılmakta ve ana binaya tünel geçişi ile sağlanmaktadır. Arsa alanı: 35.907 m2, Bina oturum alanı: 6.900 m2, Kapalı inşaat alanı: 25.000 m2, tek blok şeklinde, bodrum+zemin+6 kat olmak üzere toplam 8 katlı, olarak planlanan hastanenin, yıkılan helikopter pistinin yeni yapılan ek binanın hemen yanına tekrar yapılacağı bildirdi.

Kaynak: (N.İ.S.M) - İl Sağlık Müd.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Yeni, 100, Yataklı, Ek, Hastane, Binasında, Sona, Yaklaşıldı,
Haber Yazılımı