Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 00:10 Bu haber 7316 kez okundu
 
Yeliz Karaca Tkp Avanos Belediye Başkan Adayı
Yeliz Karaca TKP Avanos Belediye Başkan Adayı
SİYASET Haberi
Yeliz Karaca Tkp Avanos Belediye Başkan Adayı

1978 yılında Nevşehir-Kozaklı Merdanali Köyü’nde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi babamın işi nedeniyle Niğde Aksaray’da tamamladım. İlerici bir ailenin dört çocuğundan biri olarak ortaokul yıllarında Nazım Hikmet ve Hasan Hüseyin’in şiirlerini okuyarak, Aksaray’daki Halkevine giderek sol düşünce ile tanıştım. Babamın ölümünün ardından Lise eğitimimin bir bölümünü Kayseri’de sürdürdüm ve eğitimimi Ankara’da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümün’de okumaya başladım ancak okulu dondurarak çalışma hayatına atıldım.

 

Çalışma yaşamında özel sektörde çeşitli firmalarda muhasebe, satın alma ve dış ticaret departmanlarında çalıştım. Son 16 yıldır dış ticaret uzmanı olarak çalışmaktayım.

 

2014 yılından beri üyesi olduğum Türkiye Komünist Partisi’nde ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele ediyorum.

2019 yerel seçimlerinde Avanos Belediye Başkanlığına TKP’den aday gösterildim. Birlikte yol aldığımız partili-parti dostu mühendis, mimar, avukat, şehir plancısı, sosyal bilimci ve akademisyenlerden oluşan arkadaşlarımız ile birlikte; Avanos Belediyesi’nin tüm imkanlarını ve faaliyetlerini Avanos halkının ihtiyaçlarına göre planlayacağımız, Avanos halkının yönetimde söz sahibi olacağı, kadınların eşitliği ve özgürlüğü için olanaklar yaratacağımız, çocukların ve gençlerin kendilerini geliştirebileceği, bilimin Avanos halkının yararına kullanılacağı bir belediye yönetimi için yola çıktık.

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Yeliz, Karaca, Tkp, Avanos, Belediye, Başkan, Adayı,
Haber Yazılımı