Haber Detayı
17 Eylül 2015 - Perşembe 07:24 Bu haber 3961 kez okundu
 
“Yaşananların Sorumlularından biri de AKP İktidarıdır”
Karataş, Şehit haberlerinin ve cenazelerinin gelmeye devam ettiği terör olaylarının sorumlularından birinin de AKP iktidarı olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
“Yaşananların Sorumlularından biri de AKP İktidarıdır”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Şerafettin Karataş, Şehit haberlerinin ve cenazelerinin gelmeye devam ettiği terör olaylarının sorumlularından birinin de AKP iktidarı olduğunu söyledi.

Terör olaylarına gösterilen öfke ve tepkinin dozajının iyi ayarlanması ve halkın bu konuda sağduyu içerisinde olması gerektiğine değinen BBP İl Başkanı Karataş, “ Arka arkaya gelen şehit haberleri toplumumuzu derinden yaralamaya büyük acı vermeye devam etmektedir. Tamda böyle bir durumda Terör örgütü nefret ve dışlama ayrıştırmayı harekete geçirmek istemektedir. Son derece haklı olan öfke ve tepkilerinde Türk milletinin sağduyulu olması gerekmektedir. Türk milleti kederde tasada, sevinçte, coşkuda ve vatan bayrak kavramında ortak olanların adıdır. Emperyalist taşeronluğunu yapan sahte aydınların, bölücü terörist PKK nın kanlı eylemlerini görmezlikten gelip barış güvercini kesildiler. Çözüm süreci mahiyeti özellikle milletimizden gizlenen bir sürecinde teröristleri daha da azdırmıştır. Kentlere, köylere, sokaklara girilmesine göz yumulmuş ve bunun sorumlulardan biri AKP iktidarıdır. PKK terör örgütü Türkiye’mizi doğrudan tehdit etmektedir. Milletin varlığına vatanın bütünlüğüne yapılan saldırılara karşı Türk devleti meşru müdafaa hakkını elbette kullanacaktır. Uluslar arası hukuka uygun olduğu açıkça ortadadır” diye konuştu.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: “Yaşananların, Sorumlularından, biri, de, AKP, İktidarıdır”,
Haber Yazılımı