Haber Detayı
02 Eylül 2015 - Çarşamba 13:45 Bu haber 4677 kez okundu
 
Vatandaş bankadan satılıklara yöneldi
Son dönemde bütün satılık ilanlarında olduğu gibi icradan satışa çıkan gayrimenkul ilanlarında da büyük artış yaşandı. İcralık gayrimenkul portföyleri genişleyen bankalar rotasını belirledi. Daha uygun fiyata ev, arsa ya da işyeri almak isteyen vatandaş da bankadan satılık gayrimenkul ilanlarına yönlendi.
EKONOMİ Haberi
Vatandaş bankadan satılıklara yöneldi

2015 yılı içinde icradan satılık konut, arsa ve işyerlerinin sayısında büyük artış yaşandı. Hurriyetemlak.com'dan alınan verilere göre; 'Bankadan Satılık Gayrimenkul' ilanlarının sayısı 2014 yılı sonundan bu yana tam yüzde 250 oranında artış gösterdi. İcradan satılık gayrimenkul portföylerinde büyük artış olan bankalar, rotayı Hürriyet Emlak'ın 'Bankadan Satılık Gayrimenkul' uygulamasına çevirdi. 

Hurriyetemlak.com, 2013 yılında sektörde bir ilke imza atarak bu uygulamayı kullanıcılarına sunmuştu. Bankaların elinde bulunan gayrimenkul sayılarının artacağı öngörülerek; bu gayrimenkulleri son kullanıcılara kısa yoldan ulaştırmak amacıyla kurulan sisteme kullanıcılar kadar bankalardan da ilgi yoğun oldu. Piyasaya göre daha cazip fiyatlarla emlak bulma imkanı sunan uygulama, konut, işyeri ve arsa alıcılarını cezbetti.

Hurriyetemlak.com'daki bankadan satılık gayrimenkul ilanları incelendiğinde, Türkiye genelinde 8.000 TL'den başlayan fiyatlarla emlak bulmak mümkün. İstanbul'da ise satılık daire fiyatları 85.000 TL'den başlıyor.

SATIŞ SÜRECİ HIZLANIYOR

Bankaların kendi portföylerinde yer alan gayrimenkuller piyasa şartlarına göre daha uygun fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. Proje kapsamında anlaşma yapılan bankalar portföylerindeki gayrimenkulleri çok kısa sürede satma imkanı buluyor.

Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla işbirliği yapan Hurriyetemlak.com, gayrimenkullerin nakit para çevrilmesine yardımcı oluyor ve satış süresini hızlandırıyor. Bankalarla gerçekleştirilen entegrasyon sayesinde bankaların sistemleriyle entegre olunuyor ve ilanlar otomatik olarak portala düşüyor.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Vatandaş, bankadan, satılıklara, yöneldi,
Haber Yazılımı