Haber Detayı
18 Kasım 2015 - Çarşamba 19:42 Bu haber 2901 kez okundu
 
Ustalarımız Sergisi Avanos'ta Açıldı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından Avanos Kaymakamlığı’nın katkılarıyla ‘Ustalarımız’ konulu Avanos Seramik Sergisi açıldı.
AVANOS Haberi
Ustalarımız Sergisi Avanos'ta Açıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇİ  Nevşehir Vali Yardımcısı Vural DEMİRTAŞ, Kaymakam Mustafa ELDİVAN, Kalaba Belediye Başkanı Mustafa KÖROĞLUİ  Çalış Belediye Başkanı Alpaslan ÖZER. ASEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Betül Aytepe, belediye başkanları, Avanoslu seramik ve çanak ustaları, üniversite personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Serginin açılışında emeği  geçen herkese teşekkür eden Rektör   Prof. Dr. Filiz Kılıç ise, “Öncelikle bu güzel çalışmanın ortaya çıkmasında  bizleri destekleyen başta Avanos Kaymakamlığımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Özellikle en içten teşekkürlerimizi bu işlerin duayeni olan ustalarımıza etmek istiyorum. Çünkü kendileri hakikaten büyük emek sarf ettiler. İnşallah bundan sonra gerek üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi aracıyla gerekse Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezimiz aracıyla nice ortak çalışmalarda bir araya geleceğiz” dedi.

Rektör devamında “Kurulduğumuz günden bugüne üniversite-halk,  üniversite-sanatçı ve üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem verdik ve çok güzel sonuçların ortaya çıktığını gördük. Bu bağlamda biz dünyanın seramik merkezlerinden biri olarak, Avanos’u görüyoruz.   Siz değerli seramik ve çanak ustalarımızın ustalıklarını, üniversitemizdeki akademisyenlerimizin bilgileriyle harmanlayarak,  Avanos’umuza artı bir değer getirmek ayrıca bizim amaçlarımız arasında yer almaktadır.  Bu vesile ile birbirinden değerli ustalarımızın ve akademisyenlerimizin eserlerinin yer aldığı serginin hayırlı olmasını temenni ediyor, kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ASEM Müdürü Doç. Dr. Betül Aytepe,  Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Vali Yardımcısı Vural Demirtaş’ın yaptığı konuşmalarının ardından, serginin açılışı gerçekleştirildi. Rektörümüz ve katılımcılar daha sonra sergide yer alan eserleri inceleyerek eser sahiplerinden eserleri hakkında bilgi aldı.

Avanoslu sanatçıların mini darbuka konseri ile devam eden sergi, eser sahiplerine ve emeği geçenlere katılım belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Sergide yer alan eserler 24 Kasım 2015 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

FOTO: ERCAN KILIÇLI

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Ustalarımız, Sergisi, Avanos'ta, Açıldı,
Haber Yazılımı