Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 00:59 Bu haber 2242 kez okundu
 
Usta Başkanlar Bırakacak Mı ?
24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından gözler mahalle idareler seçimlerine çevrildi.
SİYASET Haberi
Usta Başkanlar Bırakacak Mı ?

 Nevşehir’de 4 dönemdir belediye başkanlığı koltuğunda oturanların yanında 2 veya 3 dönemdir belediye başkanlığını sürdüren isimlerin ne yapacakları da merak konusu. İlk kez o koltuğa oturanların durumları da belirsiz.

 

Ustalar köşelerine çekilir mi?

 

Nevşehir’de 4 dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediyesinin AK Partili belediye başkanı Cengiz Çavdar’ın Nevşehir’de bir rekor denemesi yapıp yapmayacağı merak konusu.

 

Öte yandan Nevşehir’de üç dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu gibi isimlerin seçimlerde tekrar aday gösterilip gösterilmeyecekleri, kendilerinin yeni dönemde belediye başkanlığına aday olup olmayacakları da henüz belirsizliğini koruyor.

 

Eskiler kadar yeni koltuğa oturan başkanlarında durumları merak edilen hususlar arasında. Nevşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Atilla Seçen, Avanos belediye başkanı İsmet İnce, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman’ın ise yeniden seçilebilmenin gayreti içerisinde olacakları gözleniyor.

 

Öte yandan 2 dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan isimlerin Kalfalıktan ustalığa geçiş niyetlerine de sahne olacak Nevşehir’de mahalli idareler seçimleri. Nar belediye başkanı Ali Erdoğmuş, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Çalış Belediye Başkanı Alparslan Özer, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Kalaba Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu isimlerinin de kararları da yerel seçimlerin merak edilenleri arasında olacak.

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Usta, Başkanlar, Bırakacak, Mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı