Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:47 Bu haber 1047 kez okundu
 
URGENÇ; MÜLAKATLA ATAMALARA KARŞIYIZ
Türk Eğitim Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur URGENÇ, Mülakatın olduğu yerde adalette liyakatte olmaz. Kamudaki tüm mülakatla atama ve görevde yükselmelere karşıyız.
EĞİTİM Haberi
URGENÇ; MÜLAKATLA ATAMALARA KARŞIYIZ

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzun bir süredir liyakat ve ehliyet esasına göre değil, birtakım mensubiyetlere göre yönetici ataması yapılan bir bakanlık haline geldiğini ifade etti. Eğitim çalışanlarının mensubiyetleri üzerinden kutuplaştırıldığını kaydeden URGENÇ, “Bu konuda Sayın Ziya Selçuk’un hızlı, radikal ve bir takım siyasi kaygılardan uzak bir şekilde adım atması lazım. MEB’deki yeni döneme dair eğitim çalışanlarında oluşmuş olan bir heyecan var. Ama bu heyecanın da somut adımlarla beslenmediği zaman süreç içerisinde söneceği görülmelidir. Bu heyecana yazık etmemeliyiz.

 Sadece eğitimde değil, tüm kamu kurumlarında mülakat uygulamasına karşı çıktıklarını bildiren URGENÇ, “Gerek görevde yükselmelerde gerekse işe alımlarda mülakat marifeti ile kamu çalışanları ayrıştırılıyor. Çok büyük hak gaspları söz konusudur. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak mülakatın kamudan kökten kaldırılmasını talep ediyoruz. Mülakatın olduğu yerde adalet olmaz. Mülakat liyakati öldürür, mülakat ehliyeti katleder!” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: URGENÇ;, MÜLAKATLA, ATAMALARA, KARŞIYIZ,
Haber Yazılımı