Haber Detayı
01 Mart 2015 - Pazar 23:30 Bu haber 2232 kez okundu
 
Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Açıldı‏
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTUAM), bugün düzenlenen törenle açıldı.
EĞİTİM Haberi
Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Açıldı‏

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Açılışını gerçekleştireceğimiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ve burada görev alacak değerli akademisyenlerimiz ile gerek Üniversitemiz ve şehrimiz, gerekse ülkemiz adına büyük başarılara hep birlikte imza atacağız” dedi.

Üniversitemiz ana yerleşkesinde yer alan Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinin açılışına; Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Bekci, BTUAM Müdürü Doç. Dr. Serkan Şahinkaya, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve Ticaret Borsası eski Başkanı Tuncer Gök, hayırseverlerimizden Ahmet Avlanmaz, Üniversitemiz akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.

Merkezin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Bugün burada Üniversitemiz ve şehrimiz adına bir kez daha güzel bir olaya tanıklık etmek için toplanmış bulunuyoruz. Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Üniversitemize ve şehrimize kazandırdığımız bu binamız, Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezimizin birinci binası olup, ikinci ve üçüncü binaları da önümüzdeki yıllarda yapılarak hizmete sunulacak. Bu merkezimiz sayesinde gerek üniversitemizde ve şehrimizde, gerekse ülkemizde çok çeşitli analizler yapabilecek ve projeler üretilebileceğiz” dedi.  

Türkiye’de ve dünyada aranan bir üniversite olabilmek adına birçok başarıya imza attıklarını vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Bilimsel ve akademik çalışmalarını istikrarlı bir şekilde devam ettiren Üniversitemiz, bu başarılı çalışmalarını her geçen gün kat kat artırmaya devam ediyor. Son olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından yapılan araştırma sonucu üniversitemiz 2007’de kurulan üniversiteler arasında 1’inci olurken, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 11. sırada yer aldı.

Bunlar kolaylıkla elde edilen başarılar değil. Bu başarılarda bütün akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimizin büyük katkıları var. Üniversitemizin bu hale gelmesinde ayrıca hayırseverlerimizin, şehrimizin de büyük katkıları bulunmakta. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu tür başarılar, bizi kamçıladığı gibi daha üst sıralarda yer alabilmek, sadece Türkiye değil dünyada aranan bir üniversite olabilmek adına omuzlarımıza bir takım sorumluluklar da yüklüyor. İşte bugün açılışını gerçekleştireceğimiz merkezimizde gerek üniversitemizden, gerekse başka üniversitelerden buraya gelerek çalışacak hocalarımız dünya çapında projeler üretecekler. Böylece başarı grafiğimizi daha da yükseltecekler. Kendilerine şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Merkezimizin Üniversitemizin yanı sıra şehrimiz açısından da bir üs olacağına eminiz. Merkezimizde yer alan laboratuarlarımızda bulunan birbirinden değerli cihazlarla büyük işler başaracağımıza eminim. Merkezimizin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTUAM)’ın açılışını katılımcılar ile birlikte gerçekleştiren Rektörümüz, daha sonra merkez içerisinde yer alan laboratuarları tek tek gezerek incelemelerde bulunup bilgi aldı.

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: Üniversitemiz, Bilim, ve, Teknoloji, Uygulama, ve, Araştırma, Merkezi, Açıl
Haber Yazılımı