Haber Detayı
25 Haziran 2016 - Cumartesi 18:01 Bu haber 6926 kez okundu
 
Türkiye Turu İle Engelli Turizmine Dikkat Çekmek Amacında
Trabzon Sakatlar Derneği Şube Başkanı Tayfun Serdar 06 Haziran’da başladığı Türkiye turunda Nevşehir’e ulaştı.
TURİZM Haberi
Türkiye Turu İle Engelli Turizmine Dikkat Çekmek Amacında

Farkındalık projesiyle birlikte iki tekerlekli motosikleti ile 61 ile ulaşmayı ve 10 bin kilometre yol kat etmeyi hedefleyen Trabzon Sakatlar Derneği Şube Başkanı Tayfun Serdar, Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş’ı ziyaret etti.

Söz konusu Türkiye turu ile engelli turizminin ülkemiz açısından önemine de dikkat çekmek istediğini dile getiren Serdar, “Şu ana kadar gittiğim illerde şube başkanlarımızı da ziyaret ederek yerelde karşı karşıya kaldıkları sorunları yerinde tespit edip çözüm önerilerimizi görüştük. Nevşehir Şube Başkanımızı da bu amaçla ziyaret etmiş bulunuyorum. 5 bin kilometre yol kat ettiğim şu ana kadar ki gezim esnasında engelli turizminin ülkemiz turizmi açısından da ne kadar büyük önem taşıdığına dikkat çekmeye çalıştım. Bu projeyi tamamladıktan sonra 40 ülkeyi kapsayan yurt dışı turuna da başlayacağım” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, Trabzon şube başkanı Tayfun Serdar’ın engelliler için başlattığı ülke turuna destek verdiklerini belirtti.

Altıntaş, “Biz bu engellilerin farkındalık projelerini 10 yıl ilimizde de başlatmıştık. Çavuşin’de başlattığımız projemiz sayesinde engellilerin bu türlü projelerde başarılı olabileceklerini bizzat gördük ve yaşadık. Trabzon Şube Başkanımızın başlattığı bu projeyi her zaman destekleyeceğiz. Kendisine bundan sonraki turunda başarılar diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Türkiye, Turu, İle, Engelli, Turizmine, Dikkat, Çekmek, Amacında,
Yorumlar
Haber Yazılımı