Haber Detayı
05 Şubat 2016 - Cuma 12:12 Bu haber 8103 kez okundu
 
Türkiye’nin YouTube Yıldızları ilk kez “Kırmızı Halı”da
YouTube’da içerik yaratıp paylaşan başarılı kanal sahipleri Türkiye’de ilk kez düzenlenen törende ödüllerine kavuştu.
TEKNOLOJİ Haberi
Türkiye’nin YouTube Yıldızları ilk kez “Kırmızı Halı”da

YouTube’da abone sayısı 500 bini aşan dijital çağın yeni nesil ünlüleri “Silver Play Button”, 1 milyonu aşanlar ise Gold Play Button ödüllerini teslim aldı. Ödül törenine “Miş Miş” şarkısıyla hızlı bir çıkış yapan Simge ve “Sor” şarkısıyla milyonların beğenisini kazanan Cem Belevi de katıldı.

 

YouTube’daki kanallarıyla yüz binlerce, hatta milyonlara ulaşarak günümüzün çok ekranlı hayatına ışık tutan yeni nesil ünlüler, 3 Şubat 2016 günü İstanbul’da, Türkiye’de ilk kez düzenlenen özel bir etkinlik olan “YouTube Ödül Töreni 2015”te buluştu.

 

Türkiye’de büyük ilgi gören ve Müzik, komedi, güzellik ve oyun gibi alanlarındaki kanallarının takipçi sayılarına göre “Gold Play Button” ve “Silver Play Button”kategorilerinde ödüllerini teslim alan YouTube Yıldızları, “YouTube Ödül Töreni 2015”etkinliğinde çok sayıdaki hayranları ile bir araya gelme fırsatı buldu.

 

“YouTube Ödül Töreni 2015”te YouTube içerik sağlayıcılarının yanı sıra “Miş Miş” şarkısıyla hızlı bir çıkış yapan Simge ve “Sor” şarkısıyla milyonların beğenisini kazanan Cem Belevi de sahne aldı.

 

Türkiye YouTube’u Seviyor...

2015 yılının ikinci çeyreği sonu itibariyle dünya genelinde insanların YouTube’da video izlemek için geçirdiği süre yıllık %60 artış ile son iki yılın rekorunu kırdı. Türkiye ise Aralık 2015 itibariyle yıllık %80’in üzerinde, mobil cihazlar üzerinden ise yaklaşık %200’lük artan izleme süresi ile başta İngiltere olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesini ve Rusya’yı geride bıraktı.

 

Bir milyon takipçiye ulaşarak Gold Play Button Ödülü alan kanallar:

YAPYAP

OHA Diyorum

Burak Oyunda

Cem Yılmaz

Netd Müzik

 

Beş yüz bin takipçiye ulaşarak Silver Play Button Ödülü alan kanallar

Pratik bilgiler

Tonguç Akademi

Webtekno

Kanal D

MuratAbiGF

Orkun Işıtmak

Oyunportal

LeafGaming35

Turkweb.tv

Kuzeyguney

Medcezir

Ruhi Çenet

Enes Batur

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Türkiye’nin, YouTube, Yıldızları, ilk, kez, “Kırmızı, Halı”da,
Yorumlar
Haber Yazılımı