Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 20:01 Bu haber 2548 kez okundu
 
Türk Eğitim-Sen Bayrağı 26 Yıldır Şanla, Şerefle Dalgalanıyor
Türk Eğitim-Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur URGENÇ’in Türk Eğitim Sen’in Kuruluşunun 26.Yıldönümü dolayısıyla TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR Şubesi Yönetim Kurulu Adına Bir Basın Açıklaması Yaptı.
EĞİTİM Haberi
Türk Eğitim-Sen Bayrağı 26 Yıldır Şanla, Şerefle Dalgalanıyor

Kutlu davasından asla taviz vermeyen, ilkeleri, duruşu, inandığı değerleri, söylemleri ile Türk memur sendikacılığına yön veren, eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini gözeten, çalışma barışını önceleyen, mutlu ve huzurlu kamu çalışanları hedefleyen, aynı zamanda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan Türk Eğitim-Sen bugün 26 yaşında.

26 yıl önce bir avuç yiğit döküldü yollara… Fedakârca, inançla, sabırla ilmek ilmek işledi Türk Eğitim-Sen’i. Nice kahramanın emeği var Türk Eğitim-Sen’in bugünlere ulaşmasında…

Şahsiyetli bir yaşam isteyenlerin sendikasıdır Türk Eğitim-Sen. Onurundan taviz vermeyenlerin, doğruluğu, dürüstlüğü

şiar edinenlerin, hak ve hukuk yolundan sapmayanların sendikasıdır.

Üyelerimiz Türk Eğitim-Sen rozetini yakalarında gururla taşıyor.

Çünkü;

Onların başını öne eğdirmedik. Sendikal mücadelemizin temelini siyasi hesaplar ya da siyasi iktidarlar değil, kamu çalışanlarının talep ve beklentileri oluşturdu.

Denge hesaplarına kapımızı sonuna kadar kapattık.

Demokratik ve meşru haklarımız için kâh diyalog yolunu açık tuttuk, kâh meydanları eylem alanına çevirdik. Yanlış uygulamaları, hak ihlallerini her zaman yargıya taşıdık. Bu anlamda hukuk her zaman baş ucumuzda oldu.

Kamu çalışanlarını toplu sözleşme masalarında satmadık, onları hiçbir zaman kandırmadık.

Her türlü ikbali elimizin tersiyle ittik, ahlaklı olmayı sendikacılığımızın merkezine yerleştirdik.

Kamu çalışanlarının emeklerini, alın terini çaldırmadık.

Bugün A dediğimize yarın B demedik.

Kimseye el pençe divan durmadık. Gelen ağam giden paşam demedik.

Biat kültürü ile beslenmedik. İktidar yandaşlığının sendikal düsturumuzda asla yeri olmadı.

Makam, mevki vaat etmedik. Yalana dolana, talana başvurmadık.

Her durum ve koşulda doğru bildiğimiz ne ise sadece onu söyledik.

İşte biz bu şekilde büyüdük. Üyelerimiz bize güvendi, arkamızda kale gibi durdu. Biz de onların güvenlerini, sendikamıza olan inancını hiç sarsmadık. Tek istediğimiz kamu çalışanları için, bu ülkenin evlatları için onurlu bir yaşamdı.

Bugüne kadar dik duruşuyla sadece üyelerinin değil, sevmeyenlerinin bile takdirini alan Türk Eğitim-Sen’in parçası olmaktan şeref duyuyoruz.

Herkes bilsin ki; gerek eğitim çalışanları gerekse milletimiz söz konusu olduğunda Türk Eğitim-Sen asla mücadelesinden taviz vermez.

Türk Eğitim-Sen “İlkemiz Önce Ülkemiz” düsturuyla yola çıktı. Dolayısıyla tarafız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünden, milletimizin birlik ve beraberliğinden, ay yıldızlı al bayrağımızdan yana tarafız. Bağımsızlığımızın ne kadar zor kazanıldığını çok iyi bilen sendikamız, varlığını Türk milletine adamıştır. Büyük bir teşkilatız. Büyüklüğü sadece üye sayısı olarak görmüyoruz. Toplumsal kitlelere etki edebilmek, her zaman görüşlerine başvurulan bir sendika olabilmek, marka haline gelmek en değerli büyüklüktür.

Bu minvalde bütün teşkilatlarımıza, sendikamızın kurulmasında ve bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm Genel Merkez, Şube, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, Türk Eğitim-Sen’i tercih eden cesur yürekli üyelerimize ve sendikamıza bir tuğla koyarak bizlere güç veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Geçmişte Türk Eğitim-Sen’in mücadelesine omuz vermiş ve sonsuzluğa uğurladığımız arkadaşlarımızı da rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Gücümüze güç katan yol arkadaşlarımızla sendikamızı daha da yukarılara taşıyacağız. Türk Eğitim-Sen, Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı olmaya devam edecektir.

 

 

 

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Türk, Eğitim-Sen, Bayrağı, 26, Yıldır, Şanla,, Şerefle, Dalgalanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı