Haber Detayı
06 Ekim 2015 - Salı 21:24 Bu haber 3563 kez okundu
 
Türk Eğitim-Sen Avanos Okullarını Ziyaret Ediyor
Yeni eğitim/öğretim yılının başlaması ile birlikte Şube Başkanı Mustafa Uğur ve yönetim kurulu üyeleri okul ve kurum ziyaretlerine bu hafta da devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Türk Eğitim-Sen Avanos Okullarını Ziyaret Ediyor

Nevşehir'de her yıl en çok okul ve kurum ziyaret eden eğitim sendikası olarak bilinen Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, 2015/2016 Eğitim/Öğretim yılının başlaması ile bu geleneği sürdürmeye devam ediyor.

Bu hafta okul ve kurum ziyaretlerine Avanos ilçesi ile devam eden Şube Başkanımız Mustafa Uğur, Kalaba Yunus Emre İlkokulu, Kalaba Kazım Karabekir Ortaokulu, Kalaba M.Hamdi Köroğlu İlkokulu, Kalaba M.Akif Ersoy Ortaokulu, Kalaba F.Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, Çalış Ortaokulu, Çalış İlkokulu, Topaklı İlkokulu, Topaklı ÇPL, Avanos Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

Ziyaretler esnasında öğretmen odalarında bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; "Yeni eğitim/öğretim döneminin başlaması ile birlikte alanlara inerek, gerçek anlamda sendikacılık yapan bu yıl da yalnızca Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'dir. Bizler eğitimin her noktasında görev alan eğitimcilerimizin gerek sorunlarını dinleyip çözüm üretmek, gerekse de şubemizin ve genel merkezimizin eğitimciler ile ilgili yaptığı çalışmaları aktarmak için çalışmaya devam ediyoruz" dedi. Mustafa Uğur ayrıca aile bütünlüğü ile ilgili bakanlığın ve il milli eğitim müdürlüğü'nün tavrını da yorumlayarak Türk Eğitim-Sen'in bu konu hakkındaki çalışmaları hakkında iblgi verdi.

Mustafa Uğur,sendikacılığın mihenk taşı olan ilkeli, onurlu ve kararlı sendikacılığın çatısına tüm eğitimcileri davet etmeyi ihmal etmedi.

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Türk, Eğitim-Sen, Avanos, Okullarını, Ziyaret, Ediyor,
Haber Yazılımı