Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 13:03 Bu haber 820 kez okundu
 
TUBİTAK TEYDEB Destekleri Tanıtım Günü Gerçekleştirildi
EĞİTİM Haberi
 TUBİTAK TEYDEB Destekleri Tanıtım Günü Gerçekleştirildi

Nevşehir ilinde AR-GE potansiyelinin artırılmasına yönelik olarak Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği etkinlikleri kapsamında; Kapadokya Teknopark ve TÜBİTAK işbirliği ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde ‘TUBİTAK TEYDEB Projeleri ve Destek Programları” hakkında bilgilendirme günü gerçekleştirildi.

 

Eğitim ve Farkındalık Birimi Uzmanı Arş. Gör. Kadriye Bayram'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa akademisyen, öğrenci, girişimci ve firmalar katılım sağladı.

 

Düzenlenen programda, TUBİTAK Eğitim Tanıtım ve Program Değerlendirme (ETAP) Müdürü Ercan İbrahim Orhan’ın, TEYDEB destekleri ve mevzuata yönelik yapılan güncel gelişmeler hakkındaki sunumlarına yer verildi.

 

Yapılan sunumda, kamu-üniversite ve sanayi işbirliklerinin önemi vurgulanarak, farklı amaçlara hizmet eden TEYDEB çağrılarının kapsamı ve üstün yönleri hakkında detaylı bilgi verildi.

 

Ayrıca Teydeb’e yönelik proje hazırlama, yürütme ve değerlendirme ölçütlerine değinilerek, TEYDEB başvuruları ve kabul alan projelerin yıl ve sektörel bazlı oranları hakkında istatistiki veriler sunuldu.

 

Katılımcıların tecrübe paylaşımları ile devam eden program, Kapadokya TTO Müdür Yrd. Dr. Öğr. Ü. Mustafa Unsalan’ın TÜBİTAK ETAP Müdürü Ercan İbrahim Orhan’a plaket takdimi ile sona erdi.

 

Kaynak: (Nevşehir Üniversitesi) - Nevşehir Üniversitesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: , TUBİTAK, TEYDEB, Destekleri, Tanıtım, Günü, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı