Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 11:29 Bu haber 2567 kez okundu
 
TES Başkanlığına Yeniden Uğur Seçildi
11 Yıldır Şube başkanlığını sürdüren Mustafa Uğur ve beraberindeki yönetim yeniden göreve seçildi.
EĞİTİM Haberi
TES Başkanlığına Yeniden Uğur Seçildi

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının olağan genel kurulu yapıldı. 11 Yıldır Şube başkanlığını sürdüren Mustafa Uğur ve beraberindeki yönetim yeniden göreve seçildi.

Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan genel kurul toplantısına MHP Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol, İl Başkanı Göksel Taşçı, İl Genel Meclisi Üyesi Haydar Çiftçi, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, BBP İl Başkanı Şerafettin Karataş, BBP Milletvekili adayı Yavuz Başaran, Ülkü Ocağı Başkanı Yahya Leblebici, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların başkanları, üyeleri ile Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının üyeleri de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurul toplantısında konuşan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Türk Eğitim Sen genel merkezi tarafından tüm teşkilatlarında seçim çalışmaları tamamlanmıştı. Bu çerçevede de Nevşehir Türk Eğitim Sen yeniden bir olağan genel kurulu aldı. Bu karar çerçevesinde bugün şube olağan kongremizi gerçekleştirdik. Amacımız ve gayemiz başta ülkemiz ve ilimiz eğitim çalışanları olmak üzere tüm eğitim çalışanlarının sorunlarını, taleplerini ve isteklerini bize verilen yetki çerçevesinde çözüme kavuşturmaktır. Yerel anlamda da ilimizin başta eğitimini ileri seviyeye taşımak, meslektaşlarımızın daha iyi bir şekilde görevlerini sağlamak amacıyla ilimizde ki çalışmalarımızı da bu dönemde devam ettireceğiz. Kongremizin ilimize eğitim çalışanlarına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Türk Eğitim Sen olarak hedefimiz tek olacaktır. Nevşehir’de hem yetkili hem de etkili sendikacılığımızı devam ettireceğiz. Sadece eğitim sorunları değil aynı zamanda da ülkemizin ve ilimizin çözülmesi gereken sorunlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra söz alan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, MHP Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol ve MHP İl Başkanı Göksel Taşçı Türk Eğitim-Sen’in olağan genel kurulunun hayırlı olması temennisinde bulunurken, gündeme ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundular.

Yapılan genel kurulda Türk Eğitim-Sen’in yeni yönetimi Mustafa Uğur, Nail Demirtaş, İlhami Genç, Cengiz Yurt, Adnan Yıldız, Tayfur Urgenç ve İlyas Pınarlık isimlerinden oluştu.

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Metin Yıldırım
Etiketler: TES, Başkanlığına, Yeniden, Uğur, Seçildi,
Haber Yazılımı