Haber Detayı
06 Ekim 2015 - Salı 21:20 Bu haber 2835 kez okundu
 
TEOG Skandalını Mustafa Uğur Ortaya Çıkardı
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'nin TEOG sonuçları ile ilgili yaptığı çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı'nda bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu.
EĞİTİM Haberi
TEOG Skandalını Mustafa Uğur Ortaya Çıkardı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, TEOG verilerine göre başta Nevşehir olmak üzere tüm illerin sayısal bilgilerini ve il sıralamalarının yayınlanmaması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'na resmi bir yazı yazarak bu verilerin paylaşılmasını istedi fakat Milli Eğitim Bakanlığı ellerinde böyle bir çalışmanın bulunmadığını belirten bir cevap yazarak bir skandala imza attı.

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; "TEOG'a giren öğrencilerimizin başarıları hakkında bilgi sahibi olmak, illerin başarı sıralamasını öğrenmek ve bütün bu sonuçlara göre eğitimdeki eksikliklerin belirlenerek çocuklarımızın eksik olduğu alanlara yönelik planlar yapmak amacıyla bir çalışma yürüttük fakat çalışmamızın sonucunda gördük ki Milli Eğitim Bakanlığı ülkenin eğitim durumundan bi haber" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaokul ve lise öğrencilerine dair daha iyi eğitimi hedefleyecek bir strateji geliştirmediğini savunan Mustafa Uğur; "Merak ediyoruz acaba Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri, ellerinde illere dair sıralama ve başarı verileri olmadan nasıl bir eğitim stratejisi belirlemektedir. Eğitimin ve ülkenin geleceği olan çocuklarımız hiç mi önemsenmemektedir"sorusunu sorarak sözlerini bitirdi.

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: TEOG, Skandalını, Mustafa, Uğur, Ortaya, Çıkardı,
Haber Yazılımı