Haber Detayı
07 Mayıs 2015 - Perşembe 23:56 Bu haber 3074 kez okundu
 
Su Irmaktan Yemek Belediyeden
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, Tarihi Taş Köprü yanındaki ada’da belediye himayesinde yaşayan kaz ve ördekler yavrulama döneminde.
AVANOS Haberi
Su Irmaktan Yemek Belediyeden

 

Özellikle kuluçka döneminde ve kış aylarında yeteri kadar beslenemeyen hayvanlar zayıf düşüyor. Bu dönemlerde de ek besin takviyesi gerekiyor. Bu yıl özellikle soğuk kış günlerinde düzenli aralıklarla belediyemiz tarafından yemleme çalışmaları yapıldı. Daha önce birçok kez lokanta ve fırınlardan temin edilen bayat ekmekler ile kuru yonca ve yeşil otlarla beslenen kazlar bu defa yavrulama dönemi olması nedeniyle hem yavruların beslenebileceği hemde kış mevsiminde kilo ve güç kaybederek çıkan kazların toparlanabilmesi için hazır yemle yemlendi.

Kızılırmak’ın neşeli çocukları olan ve Avanos’un simgesi haline gelen kaz ve ördekler hem ilçe sakinleri hem de ziyarete gelenler tarafından çok seviliyor.  Ada içerisinde yüzlerce yuva içinde binlerce yumurta bulunuyor. Şu günlerde yavrular yumurtadan çıkmaya devam ediyor ve Avanos’a güzellik, Kızılırmak’a neşe katıyor.

Kaynak: (Avanos Belediyesi) - Avanos Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Su, Irmaktan, Yemek, Belediyeden,
Haber Yazılımı