Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 15:08 Bu haber 4856 kez okundu
 
Şifa Köprülü Kavşağı Araç Trafiğine Açıldı
Nevşehir Belediyesi tarafından şehir merkezine kazandırılan 5. gerdanlık olarak da nitelendirilen Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı, araç trafiğine açıldı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
 Şifa Köprülü Kavşağı Araç Trafiğine Açıldı

Nevşehir’in 2000 Evler Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Devlet Hastanesi Kavşağı’nda özellikle son yıllarda artan trafik yoğunluğunun ciddi anlamda hafifletilmesinin yanı sıra, Nevşehir Devlet Hastanesi’ne acil hasta taşıyan ambulanslara bu alanda özel bir ulaşım ağı oluşturarak, ulaşımlarının daha rahat bir şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı’nın yapımı tamamlandı.


Gerçekleştirilen ihalenin ardından, yüklenici firmaya yer teslimi yapımından sonra geçen 40 günlük sürenin ardından Şifa Köprülü Kavşağı araç trafiğine açıldı.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in koordine ettiği Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı’nın söz verildiği gibi   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde hizmete kazandırılarak vatandaşlara 2 bayram sevincinin yaşatılması için Nevşehir Belediyesi’nin tüm hizmet birimleri adeta seferber oldu. 


Kimi zaman gece yarısını bile geçen  yorucu ve zahmetli  çalışmalar meyvesini verdi ve Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı vatandaşlarımızın hizmetine kazandırıldı.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, vatandaşlara verdikleri her sözün arkasında durduklarını belirterek, bu hizmetlerden biri olan Şifa Meydanı  Köprülü Kavşağı’nın tüm vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.


Nevşehir’de belediyecilik alanında önemli yatırımlara imza attıklarını ve bundan sonraki süreçte de aynı kararlılık içerisinde bu yatırımların süreceğini aktaran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver: “Nevşehir’e yön veren yatırımlarla halkımıza en nitelikli hizmetleri vermeye çaba harcıyoruz. Halen 80 Milyon TL’si alt yapı olmak üzere toplamda 250 Milyon Lira bedelli yatırımlarımız aralıksız devam ediyor. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte de 1.5 Milyar TL’lik bir yatırımı şehrimize kazandırmak için var gücümüzle çaba harcıyoruz. Bu yatırımları şehrimize kazandırabilmek için mesai tanımaz bir anlayışı kendimize temel şiar edindik. Bugüne kadar halkımıza hangi hizmet için söz vermiş isek, bu sözümüzün arkasında durduk, bundan sonra da durmayı halkımızın destekleri devam ettiği sürece devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı’nın hizmete kazandırılması için belediyemizin tüm hizmet birimlerindeki arkadaşlarımız büyük bir azim ile ellerinden gelenin daha fazlasını ortaya koyarak  vatandaşlarımızın bu hizmetten en kısa sürede yararlanması için ciddi fedakarlıklar yaptı. Tüm görev arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Şifa Meydanı Köprülü Kavşağı’nın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, daha sonra hizmete kazandırılan Şifa Köprülü Kavşağı’nın bulunduğu alanda AK Parti Nevşehir Milletvekilleri ve AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları  Mustafa Açıkgöz ve Murat Göktürk ve AK Parti Nevşehir Milletvekili adayı Ebubekir Gizligider ve AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver  ile birlikte incelemelerde bulundu. 


Ziyarette, vatandaşlarda kendilerine sunulan bu hizmetten dolayı,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e ve beraberindeki milletvekillerine teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: , Şifa, Köprülü, Kavşağı, Araç, Trafiğine, Açıldı,
Haber Yazılımı