Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 15:39 Bu haber 2485 kez okundu
 
Sevgililer Günü’nde Çiftlerin Tercihi Kapadokya
Katılımcıların yurt içinde Sevgililer Günü kutlamaları için ilk tercihi Kapadokya, Nevşehir oldu.
GÜNDEM Haberi
Sevgililer Günü’nde Çiftlerin Tercihi Kapadokya

E-ticaret platformu n11.com’un kullanıcılarıyla gerçekleştirdiği Sevgililer Günü araştırmasının sonuçları açıklandı. Katılımcıların yurt içinde Sevgililer Günü kutlamaları için ilk tercihi Kapadokya, Nevşehir oldu.

E-ticaret platformu n11.com, Türk halkının Sevgililer Günü hediye ve kutlama tercihlerini açıkladı. n11.com müşterileri içinden bin kişinin katılımıyla gerçekleşen online anket kapsamında farklı yaş gruplarından kadın ve erkeklere Sevgililer Günü hediye beklentileri, bütçeleri, 14 Şubat günü kutlamalarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım tercihleri ve hem yurt içinde hem de yurt dışında sevgilileri veya eşleriyle gitmeyi tercih edecekleri şehirler soruldu.

 

Kutlama için tercih yurt dışında Venedik, yurt içinde Kapadokya!

Sevgililer Günü’nü hangi şehirde geçirmek istedikleri sorusuna n11.com katılımcılarının en çok verdiği cevap yurt dışında Venedik, yurt içinde ise Nevşehir (Kapadokya) oldu. Katılımcılar Sevgililer Günü’nü kutlamak için Venedik’ten sonra Paris ve Prag’ı tercih ederken yurt içinde kutlamalar için Nevşehir’den sonra en çok oyu İstanbul ve Bolu (Abant) aldı.

 

Sevgililer Günü’nde en çok “Seni Seviyorum” duymak istiyoruz

Katılımcıların yüzde 41’i eşlerinden veya sevgililerinden bu özel günde sadece ‘Seni Seviyorum’ cümlesini duymayı beklediğini ortaya koyarken, katılımcıların yüzde 17’si romantik bir akşam yemeği beklediklerini açıkladı. Sevgililer Günü’nde en az beklenen hediyeler arasında elektronik ürün ve aksesuarlar, kırmızı gül ve çikolata yer aldı. Katılımcıların yüzde 54’ü sevgililerine veya eşlerine hediye almayı düşündüklerini açıklarken en çok tercih edilen hediyeler takı, saat ve parfümler oldu.

 

Ankete katılanların çoğunluğu hediyeye 50 ile 250 TL arası bütçe ayırıyor

n11.com’un gerçekleştirdiği anket sonuçları katılımcıların yüzde 64’ünün Sevgililer Günü için ayırdıkları bütçenin 50 ile 250 TL arasında olduğunu ortaya koydu. Katılımcıların yüzde 17’si hediye için ayırdıkları bütçenin 250 ile 500 TL arasında olduğunu söylerken 500 ile 1000 TL arası bütçe ayıranların oranı yüzde 7 ile sınırlı kaldı.

 

Kadınlar Sevgililer Günü’nde evlilik teklifi beklemiyor!

Araştırmanın dikkat çeken bir sonucu da Sevgililer Günü’nde evlilik teklifi almayı bekleyenlerin oranı oldu. Kadınların yüzde 56’sı Sevgililer Günü’nde evlilik teklifi almayı beklemediklerini açıklarken, yüzde 44’ü “teklif gelse çok güzel olur” dedi. n11.com’un Sevgililer Günü anketinin ortaya koyduğu başka bir veri ise Türk halkının Sevgililer Günü kutlamasını sosyal medyada paylaşmayı tercih etmemesi oldu. Katılımcıların yüzde 80’i “Sevgililer Günü kutlaması bana özel kalmalı” dedi.

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Sevgililer, Günü’nde, Çiftlerin, Tercihi, Kapadokya,
Haber Yazılımı