Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 22:06 Bu haber 3252 kez okundu
 
Şam’ın Vurulmasıyla Ankara’nın Vurulması Aynı
Bedri Gültekin, Amerika’nın Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısını da değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Şam’ın Vurulmasıyla Ankara’nın Vurulması Aynı

Partisinin Avanos ilçesinde düzenlediği istişare toplantısına katılan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Amerika’nın Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısını da değerlendirdi.

 

Şam’a atılan füzenin Ankara’ya atılmış bir füze olduğuna değinen Gültekin, Türkiye’nin bir an önce Esad düşmanlığından vazgeçmesi gerektiğinin de altını çizdi.

 

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gültekin, “Amerika dün sabaha doğru dostumuz, kardeşimiz Suriye’yi füzelerle vurdu. Şam’ın vurulmasıyla Ankara, İstanbul ya da bir başka şehrimizin vurulması arasında hiçbir fark yoktur. Aslında dün gece Ankara vurulmuştur. Dışişleri bakanlığının yaptığı açıklama ve Cumhurbaşkanı Sözcüsünün yaptığı açıklamalar düşmanın yanında yer almaktan ileri gitmemektir. Aklı başında AKP’liler bile bu gerçeğin farkında. Dışişleri bakanının yaptığı açıklamayı bir adım sonrasını hesap etmemek olarak görüyorum. Doğu Guta’da kimyasal silah kullanıldığı yalanı çok açık. Bağıran bir yalan. Bunun yalan olduğunu anlamak için aptal olmak gerek. Hakim olduğu bir yerde devlet niçin kimyasal silah kullansın?. Beli ki ABD kaybettiler ve çıldırdılar. Kimyasal silah yalanıyla çılgınlıkla dışa vuruyorlar. Vurulan Müslüman ülke. Amerika füzelerini vuranları alkışlayan bir Müslümanlık olur mu?. Amerika ve işbirlikleri hem Türkiye’ye düşman, hem de Suriye’ye düşman. Bugün PKK Suriye’de varlığını sürdürüyorsa bu tamamen Ankara’nın Şam ile el sıkışmamasının sonucudur. Ankara Şam’la el sıkışsın. PKK’nın Suriye’deki varlığı 6 ay sürer. Irak’ta Türkiye ve Irak ordusu el ele verdi ve orada ikinci bir İsrail oluşturulmasının önüne geçildi. Irak’ta yapılan Suriye’de de yapılmalıdır. Amerika’nın saldırısı güçsüzlük ve yenilginin itirafıdır. Türkiye’nin Esad düşmanlığını bir an önce bırakması gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Şam’ın, Vurulmasıyla, Ankara’nın, Vurulması, Aynı,
Yorumlar
Haber Yazılımı