Haber Detayı
17 Mart 2015 - Salı 16:54 Bu haber 2349 kez okundu
 
Rektör Kılıç'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü Mesajı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ "18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı
GÜNDEM Haberi
Rektör Kılıç'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü Mesajı

Dünya tarihi üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümüne erişmenin haklı gururu ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz.

Gözünü kırpmadan canını feda eden yüz binlerce vatan evladının şehit düşerek al kanlarıyla suladığı kutsal vatan toprağı, düşmana çiğnetilmedi. Tarihin en mühim kilometre taşlarından biri olan Çanakkale Zaferi, milletimizin asla boyunduruk altına alınamayacağının sembolüdür. Yüce milletimiz, kendisini esaret altına almak isteyenlere göğsünü siper ederek her şeyin bittiği sanılan bir dönemde zaferini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu sebeple Çanakkale’yi en iyi şekilde idrak etmeli ve gelecek nesillerimize aktarmalıyız.

Bu düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; yüce Allah’tan rahmet diliyorum. 

                                                                                                Prof. Dr. Filiz KILIÇ
                                                                                                            Rektör

Kaynak: Editör: A.G.
Etiketler: Rektör, Kılıç'ın, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, Haftası, ve, Şehitler, G
Haber Yazılımı