Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 19:01 Bu haber 2090 kez okundu
 
Otopark Ücretini, Nevşehir Belediyesine Gönderdi
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Otopark Ücretini, Nevşehir Belediyesine Gönderdi

Ailesiyle birlikte tarihi ve turistik mekânlarını ziyaret amacıyla 2017 yaz döneminde geldiği Kapadokya bölgesinin ana merkezi Nevşehir’de, park ettiği aracının park ücretini ödemek için park görevlisine veremeyen Kastamonulu Mehmet Bakır, park ücretinin bedelini Nevşehir Belediyesi’ne gönderdi. 


Kastamonu’nun İnönü Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Bakır, ailesiyle birlikte tarihi ve turistik mekanlarını  ziyaret etmek amacıyla geçen yıl yaz döneminde Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’e geldi. Bölgenin değişik merkezlerini ziyaret eden Bakır, bu arada aracını otoparka park etti. 


Gezisi sonrasında park görevlisinin aracının cam sileceğine bıraktığı 2 TL’lik makbuzun bedelini ödemek için otopark görevlisini bir türlü bulamayan Mehmet Bakır, Kastamonu’ya döndü.


Kastamonulu Mehmet Bakır, Nevşehir Belediye Başkanlığı’na bir dilekçe ile başvuruda bulunarak park ücretini neden ödeyemediğini ayrıntılı bir şekilde ifade etti. Bakır, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:  “2017 yılı yaz ayında Kapadokya bölgesine ailemle yapmış olduğum seyahatte, ilinize de misafir olmuştuk. Bu seyahatimde Nevşehir merkezde aracımı yol kenarına park etmiştim. 1 saatten fazla kaldığımı biliyorum, ama toplam ne kadar süre park ettiğime emin değilim. Geri döndüğümde aracın camında otopark ücretine ait ekte sunduğum bilet bulunmaktaydı. Park ücretini ödemek için görevliyi aradım, ancak o esnada bulamadım ve ücret ödemeden hareket etmek zorunda kaldım. Belediyenize olan bu borcumu bu şekilde ödemek istiyorum. Ekte sunduğum ücretin kabulünü arz ederim.” 


Kastamonulu duyarlı vatandaş Mehmet Bakır’ın 19 Nisan 2018 tarihinde Nevşehir Belediye Başkanlığına gönderdiği dilekçe işleme alındı ve gerekli işlemler yapıldı.

 

 

Kaynak: (Nevşehir Belediyesi) - Nevşehir Belediyesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Otopark, Ücretini,, Nevşehir, Belediyesine, Gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı