Haber Detayı
21 Temmuz 2015 - Salı 17:49 Bu haber 2510 kez okundu
 
Organlarıyla İki Kişiye Umut Oldu
Nevşehir Devlet Hastanesi 3.Basamak yoğun bakım servisinde bitkisel hayat giren hastanın organlarının bağışı ile Ankara ve Malatya da nakil bekleyen iki aileye yeniden umut ışığı doğdu.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Organlarıyla İki Kişiye Umut Oldu

 Nevşehir geçirdiği elim bir trafik kazası sonrası 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Nevşehir Devlet Hastanesi Acil servisine getirilen, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Hastanemiz 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitemizde tedavi altına alınan S.K. (49) isimli bayan hasta 2 haftadır yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine, Ailesinin izni ile Hastanın organlarının bağışı yapıldı.

Nevşehir Devlet Hastanesin de beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden gelen Transplantasyon ekiplerince Korneaları başarılı bir operasyonla alındı, Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplantasyon ekipleri de Hastanın Karaciğerini başarılı bir operasyonla alarak başka insanlara umut olmak adına, umutla bekleyişlerini sürdüren hastalara nakledilmek üzere Askeri Helikopterlerle yola çıkarılmıştır.

Genel Sekreter Uzm. Dr. Muhammet Çömçe “Hastanemizde Organ bağışı yaparak iki aileye yeniden yaşama umudu verdikleri için Ailemize çok teşekkür eder. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dilerim” dedi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Organlarıyla, İki, Kişiye, Umut, Oldu,
Haber Yazılımı