Haber Detayı
15 Ağustos 2016 - Pazartesi 12:35 Bu haber 6720 kez okundu
 
Onun Gitmeye Niyeti Yok
Vekillerin kendisi hakkındaki söylemleri ve eylemleri de onu koltuğundan edemedi.
TURİZM Haberi
Onun Gitmeye Niyeti Yok

Rekorlar kitabına girmeye hak kazandığı ifade edilen rekortmen Müdür hala koltuğunda otururken, geçen süre içerisinde siyasetçilerin, Vekillerin kendisi hakkındaki söylemleri ve eylemleri de onu koltuğundan edemedi.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, Nevşehir´e ilk atandığı 1996 yılından bu yana defalarca tayin edildi ve geri döndü.

 

En son KAPTİD Başkanının tepkisini de çeken Velettin Birsöz, 1996 yılında DYP-SHP koalisyon hükümeti döneminde, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevinden Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı. Nevşehir´de göreve başlamasının ardından 19 yıllık süre içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığıve Nevşehir Valiliği il içi atama kararıyla Nevşehir-Hacıbektaş, Karabuk-Safranbolu, Hatay- Cilvegözü, Kars, Bitlis, Tunceli ve Ankara´ya çeşitli kereler Kültür ve Turizm müdürü, turizm tanıtma şefi, araştırma planlama kurulu üyeliği gibi görevlendirme ve tayin işlemleriyle tayini çıkartılan Birsöz, her defasında İdare Mahkemesi´nde veya Danıştay´da göreve yeniden dönebilmek için açtığı davaları kazanarak yeniden Nevşehir´e dönmeyi başardı.


Birsöz son olarak 2014 yılının son aylarında Ankara´ya Kültür ve Turizm Bakanlığı´na geçici görev kararıyla görevlendirildi. Nevşehir´deki görevinden alınması kararının ardından yeniden Bölge İdare Mahkemesi´ne dava açan Birsöz, buradan çıkan geçici görevi durdurma kararıyla birlikte yeniden eski görev yeri olan Nevşehir´e dönerek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğuna oturdu.


Velettin Birsöz´ün Nevşehir´de görev yaptığı dönemde ilginç olaylar da yaşandı. Birsöz, 2002 yılında personelinin makam anahtarını saklayarak kendisinin odasına girmesini engellediği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı´na müracaat etti. Olay yerine gelen başsavcı, Birsöz´ün makam odasını çilingire açtırdı. Kapı açıldıktan sonra Başsavcı Işık Keskin Özbay, personelin ifadesini aldı.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Onun, Gitmeye, Niyeti, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı