Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 17:20 Bu haber 3624 kez okundu
 
Onlarca Kişi Erciyes'te Soğuğa Meydan Okuyacak
Hem Atlayış, Hem Kostüm Hem De Eğlence Önemli
SPOR Haberi
Onlarca Kişi Erciyes'te Soğuğa Meydan Okuyacak

Yılın en soğuk ve havalı havuz partisi Red Bull Kar Havuzu, 17 Şubat’ta Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşecek. Kış sporlarıyla eğlence ve yaratıcılığı buluşturan yarışmada katılımcılar kendi tasarladıkları kostüm ve kayma araçlarıyla buz gibi suyla dolu havuza en havalı atlayışı yaparak jüriyi etkilemeye çalışacak. Bu büyük heyecana 1 aydan kısa bir süre kala şimdiden onlarca kişi yarışmak için başvurdu. 

Kış sporlarıyla eğlenceyi bir araya getiren Red Bull Kar Havuzu, 17 Şubat tarihinde Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmacıların eğlenceli kıyafetler ve kayma araçlarıyla önce kar üstünde kayacağı, ardından da rampadan uçacağı organizasyona katılmak isteyenler 

RedBull.com/KarHavuzu 

adresinden kayıtlarını tamamlayabiliyor. Yılın en eğlenceli organizasyonlarından biri olan Kar Havuzu’na Türkiye’nin birçok şehrinden başvuru bulunuyor. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte yarışmacılar eğlenceli kıyafetler ve kayma araçlarıyla önce kar üstünde kayacak, ardından rampadan uçacak ve karlı havaya aldırmadan buz gibi suyla dolu havuza dalarak soğuğa meydan okuyacak.

Yarışmacılar sadece snowboard ya da kayak ekipmanları değil, 50 metrelik pistte kayarak rampadan atlayabilecek her türlü malzemeyi kullanılabilecek. Katılımcılar birbirinden eğlenceli kıyafetlerle piste çıkarken, buz gibi suyla buluşmadan önce en yaratıcı atlayışlarını gerçekleştirecekler.

Geçtiğimiz Sene Müge Boz Da Suya Atlamıştı

Geçtiğimiz sene Kayseri’de Jump & Freeze adıyla düzenlenen Red Bull Kar Havuzu’nda ünlü isimler de yarışmış, ortaya renkli görüntüler çıkmıştı. Son zamanların sevilen oyuncularından Müge Boz, boz ayı kostümüyle kendini buz gibi sulara bırakarak büyük ilgi görmüştü.

2017’de Müge Boz, Yunus Günçe, Ferman Akgül, Irmak Kazuk ve Toprak Razgatlıoğlu’nun jüri üyeliği yaptığı yarışmada birinciliği ‘Yumurtasını Kıran Civciv’ isimli takımdan Sabri Sarıyeroğlu kazanırken, ikinciliği NASA takımından Umut Öğücü elde etmişti. Muhammed Mustafa Karagöz de ‘İkisi Bir Arada’ takımı ile üçüncü olmuştu. En iyi kostüm ödülünü ise ‘Thor-Yıldırımların Efendisi’ ile Dinçer Kaymak kazanmıştı.

Hem Atlayış, Hem Kostüm Hem De Eğlence Önemli

Red Bull Kar Havuzu’nda yarışan takımlara birinci olmak için sadece atlayış yetmiyor. Katılımcılar, kostümlerini ve şovlarını da iyi seçmek zorunda. Eğlenceli bir kostümle yarışmada yer alan isimler iyi de bir atlayış gerçekleştirdiklerinde jüriden yüksek puan almayı başarıyor ve etkinliğin kazananı oluyor.

 

 

 

Kaynak: (faselis) - faselis Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Onlarca, Kişi, Erciyes'te, Soğuğa, Meydan, Okuyacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı