Haber Detayı
26 Ağustos 2015 - Çarşamba 23:52 Bu haber 1221 kez okundu
 
“Okulların 28 Eylül´De Açılacak Olması Sıkıntı Değil”
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, okulların iki hafta gecikme ile 28 Eylül 2015 tarihinde açılacak olmasının eğitim camiası açısından bir sıkıntı oluşturmayacağına inandıklarını dile getirdi.
EĞİTİM Haberi
“Okulların 28 Eylül´De Açılacak Olması Sıkıntı Değil”

Söz konusu zamanın eğitim camiasına 7 iş günü olarak yansıyacağını ve bu zaman diliminin kapatılmayacak bir zaman dilimi olmadığına dikkat çeken Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Bakanlığın bu konuda eğitim camiasını sıkıntıya sokacak bir karar almaması, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren öğretmenlerin seminer çalışmalarının istedikleri ilde yapabileceklerine dair kararın da son derece yerinde bir karar olduğunu söyleyen Uğur, “Özellikle seminer çalışmalarının öğretmenlerin bulunduğu ilde yapılacak olması oldukça yararlı bir karar oldu.

 

Turizmcilerin bayram tatilinden yararlanması adına yapıldığı belirtilen okulların geç açılması konusunda bizi ilgilendiren öğretmenlerimizin bu durumdan olumsuz ya da olumlu etkilenmesi. Öğretmenlerimizin bu aşamada mağdur edilmemeleri bizleri memnun etti” dedi.

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: “Okulların, 28, Eylül´De, Açılacak, Olması, Sıkıntı, Değil”,
Haber Yazılımı