Haber Detayı
11 Temmuz 2015 - Cumartesi 18:24 Bu haber 2414 kez okundu
 
Okul Sıraları Artık Hurdalığa Gidiyor
Son yıllarda öğrenci sıralarında şekil, çeşit ve kampanya bolluğu nedeni ile pek çok devlet okulu daha yılarca kullanacağı öğrenci sıralarını hurdalığa atmaktadır.
EĞİTİM Haberi
Okul Sıraları Artık Hurdalığa Gidiyor

Ülkemizin ve Nevşehir'in  eğitim adına pek çok yapacağı iş ve eksikliği olduğu, Nevşehir kırsalındaki pek çok okulun imkansızlıklar içinde olduğu, eğitim adına gerekli parasal desteği alamadığı bilinirken bunlara çözüm bulmak yerine sıra değiştirmek şimdilerde moda oldu! 

Görsellik adına, farkındalık adına daha uzun dönem kullanabilecek nitelikte olan klasik ahşap öğrenci sıraları artık okulların tek sorunu olmuş durumda Üstelik milyonlarca lira değerindeki sıraların gittiği yer ise hurdalık. 

Kimilerince "hurda sıra" olarak tanımlanan öğrenci sıraları, toplama merkezi haline gelen Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kaderine terk ediliyor. Asıl merak konusu ise burada bekleyen sıraların akıbetinin ne olacağı. Bu sıralar kömürlü kazanı olan okul ya da kurumlarda yakacak olarak mı kullanılacak yoksa bir takım devlet kurumu olmayan gurupların kullanımı için bağış mı edilecek?..

Gelişmekte olan bir ülke konumundaki Türkiye'nin, ekonomik sıkıntılar çektiği ve bir çok konuda lüks harcama yapması mümkün olmadığı bilinirken, özellikle de ağaç ve eğitim konuları dahilindeki bir meselede böylesine bir müsriflik, lüks düşünme, lükse düşkünlük ibret vermektedir.

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör:
Etiketler: Okul, Sıraları, Artık, Hurdalığa, Gidiyor,
Haber Yazılımı