Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 17:42 Bu haber 4328 kez okundu
 
ÖDP Avanos İlçe Örgütünden Yerel Seçimler Üzerine Açıklama
SİYASET Haberi
 ÖDP Avanos İlçe Örgütünden Yerel Seçimler Üzerine Açıklama

Ülkemizde ekonomik kriz çözülmüş eşitlik, adalet ve özgürlük tesis edilmiş gibi, uzun bir süredir ülke ve emekçi halkın sorunları değil de, kimin aday olacağı konuşuldu. Şimdi de kim çok belediye başkanlığı kazanacak, kim çok oy alacak hesabı yapılmaktadır. Siyasi ve ahlaki değerlerin ayaklar altına alındığı koşullarda; 31 Mart 2019 tarihinde Yerel Yönetim seçimleri yapılacak. Sonuçta; bir avuç siyasi elit mutlu olacak, halk için yine değişen bir şey olmayacak.

 

Hazır kitle partileri varken; meşakkatli ama doğru bir yolu seçen Avanos’ta yaşayan ilerici, devrimci, demokrat ve yurtsever insanlar; “ Demokratik Güç Birliği “ oluşturarak ÖDP çatısı altında zaman zaman yerel seçimlere katılarak, yeni bir seçenekle yaşama ve demokrasiye katkı sunmuşlardır.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak ; Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda; farklı bir alternatif ile belediye başkanlığı seçimlerine katılmak yerine, İLKELERDE ve YÖNETİM anlayışında anlaşarak, Avanos’ta yerel seçimlerde güç birliği oluşturmak için CHP İlçe örgütü ile görüşmeler Kasım / 2018 tarihinde tarafımızca başlatıldı. Üç ay süren süreç sonunda ; gerek ilkeler ve yönetim anlayışının yeterince tartışılarak içinin doldurulmaması gerekse, iki meclis üyeliği talebimizin CHP İlçe yönetimi tarafında bir üyeye indirilmesi önerisinin tarafımızca kabul edilmesine karşın, listelerin Seçim Kuruluna verilmesine bir hafta varken, 12 Şubat 2019 tarihinde yapmış olduğumuz görüşmede; Belediye Meclis adaylığı için listeyi yaptıklarını bir arkadaşımızı listeye alamayacaklarını bildirdiler. Bu görüşme sonucu, CHP ile güç birliği yapamayacağımız ve aleyhlerinde de çalışmayacağımız kendilerine bildirildi.

 

BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI MUSTAFA SEKLEM'İ DESTEKLİYORUZ

Avanos’un spor ve sosyal alanında kentin ve kentlinin yaşamına dokunmuş, inanılır, güvenilir, yardımsever ve dürüst bir insan olan MUSTAFA SEKLEM’i Bağımsız Belediye Meclis üyeliği için desteklemekteyiz. Demokratik bir yönetim ve Çağdaş bir İlçe için Avanos halkının MUSTAFA SEKLEM’in yanında olacağını umut ediyoruz. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

 

DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ ADINA

ÖDP İlçe Başkanı

Faik Metin Çengel

 

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: , ÖDP, Avanos, İlçe, Örgütünden, Yerel, Seçimler, Üzerine, Açıklama,
Haber Yazılımı