Haber Detayı
17 Şubat 2015 - Salı 20:46 Bu haber 2048 kez okundu
 
Ocak ayının aranan elemanı muhasebeci
Yenibiris.com’un mavi yakalılara özel olarak hayata geçirdiği Yenibireleman.com’da, ocak ayında en çok muhasebe elemanı arandı. Ardından sekreter geldi.
EKONOMİ Haberi
Ocak ayının aranan elemanı muhasebeci

Mavi yakalı çalışanlar ile kurumları bir araya getiren Yenibireleman.com, ocak ayına ait verilerini açıkladı. Buna göre yılın ilk ayında firmalar en çok muhasebe ve ön muhasebe elemanı aradı.

En çok ilan verilen elemanlar

1-Muhasebe elemanı

2-Sekreter

3-Garson

4-Satış elemanı

5-Kuaför

6-Şoför

7-Oto elemanı

8-Tornacı-Kaynakçı

9-Temizlik elemanı

10-Elektrik teknisyeni

Yenibireleman.com’da geçtiğimiz ay sektör olarak sağlık, cafe/bar/restoran ve turizmde hizmet veren firmaların eleman arayışı öne çıktı. Kasım ve aralık aylarına göre emlak büroları, matbaalar ve tekstil-konfeksiyon atölyelerinin eleman arayışının arttığı görüldü. Teknisyen, market elemanı, tamir-bakım elemanı, tornacı-kaynakçı ve tesisatçı ihtiyacında geçtiğimiz yılın son aylarına göre önemli bir değişiklik görülmedi.

İstanbul’da eleman arayışı arttı

Yenibireleman.com’da ocak ayında, en çok mavi yakalı eleman arayan iller Ankara, İstanbul ve Antalya oldu. İlanlarının yüzde 40’ı Ankara’daki işler için verildi. İstanbul’da eleman ihtiyacı bir önceki aya göre yüzde 0,5 oranında artarken, Antalya’da da yüzde 1 oranında arttı.

Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Kurumlar ile mavi yakalı çalışanları buluşturmaya devam eden Yenibireleman.com, büyümesini sürdürüyor. Eleman ilanlarında yaz aylarında turizm-otelcilik ve hizmet sektöründe ihtiyaç öne çıkarken bu dönemde birçok sektörden firmanın muhasebe ve satış departmanları için eleman aradığını görüyoruz. Deneyimli teknisyen ve usta ihtiyacı ise her dönemde yoğun olarak devam ediyor.”

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Admin
Etiketler: Ocak, ayının, aranan, elemanı, muhasebeci, , , ,
Haber Yazılımı