Haber Detayı
25 Ocak 2015 - Pazar 23:33 Bu haber 1646 kez okundu
 
NTSO’nun Basın-Yayın Hassasiyeti
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasının 2014 yılı sonu faaliyet raporunda basın ve yayın kuruluşlarının dikkatle takip edildiği ortaya konuldu.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
NTSO’nun Basın-Yayın Hassasiyeti

 

Geçtiğimiz yıl Ticaret ve Sanayi odası Basın Yayın Birimi tarafından 170 haberin üretildiğine dikkat çekilen raporda, Yerel Gazetelerde Çıkan Haber Sayısının 330, İnternet Portallarında Çıkan Haber Sayısının 521, Ulusal Televizyonlarda Çıkan Haber Sayısının 11, Yerel Televizyonlarda Çıkan Haber Sayısının 35 olduğuna dikkat çekildi.

Oda Web Sitesinde Yapılan Duyuru Sayısının 169 olduğuna da değinilen açıklamada, 2013 yılsonu itibariyle yerel basında haber olma sayısının 159, ulusal basında haber olma sayısının 40 iken bu yıl gerçekleşen rakamlar itibariyle yüzde 100 oranında artış sağlandığı bildirildi.

Yıllar itibariyle gelen değişim sebeplerinin başında odanın basın bürosunun 2013 yılsonu itibariyle oluşturulması gösterilebileceği belirtildi.

Öte yandan Nevşehirli Gazeteciler Orta Asyalı Meslektaşları ile NTSO’da buluştu: (10-11)Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Medya Eğitim Programı(TÜMEP) çerçevesinde Türkiye’ye davet edilen 15 gazeteci Nevşehirli meslektaşları ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası iftar yemeğinde buluştu.

Özel Günler’de medya mensupları unutulmadı: 12 Özel gün ve haftalarda Nevşehir’de görev yapan basın mensupları ve ulusal gazete ve ajans temsilcileri Yönetim tarafından ziyaret edildi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Admin
Etiketler: NTSO’nun, Basın-Yayın, Hassasiyeti,
Haber Yazılımı