Haber Detayı
02 Mayıs 2015 - Cumartesi 22:10 Bu haber 1609 kez okundu
 
NGC Başkanı Ekici’den gazetecilere saldırıya kınama
Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı’nın gazetecilere yönelik saldırısını kınadı.
GÜNDEM Haberi
NGC Başkanı Ekici’den gazetecilere saldırıya kınama

 

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ekici: Polis toplumsal olaylara müdahale etmekle, gazeteciler de bu olayları halkımıza duyurmakla sorumludur.”

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ekici, Aksaray’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları sırasında Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı’nın gazetecilere yönelik saldırısını kınadı.

Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı’nın 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle görüntü almaya çalışan gazetecilere saldırısını kınadığını belirtti.

Kamu yararına çalışan ve sorumluluğu halkı bilgilendirmek olan gazeteciye sahip çıkmak yerine, meslek ahlakıyla bağdaşmayan bu saldırının görevi toplumsal olaylara müdahale etmek olan bir emniyet mensubundan gelmesinin ayrıca düşündürücü olduğunun altını çizen Ekici şunları kaydetti:

“1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yapılan gösteriler sırasında çıkan olayları görüntülemek isteyen gazetecilerin ne acıdır ki görevi vatandaşların güvenliğini sağlamak olan emniyet müdürü yardımcısı bir kişi tarafından sözlü ve fiili saldırısına maruz kaldığını öğrendik. Unutulmamalıdır ki polis, toplumsal olaylara müdahale etmekle bizlerde bu olayları haber yapmakla görevliyiz. Gazetecilerin toplumu bilgilendirme adına bir kamu görevi yaptıkları her zaman hatırlatılmasına rağmen görevlerini yapmalarında engel teşkil etmenin özgürlük ve hukukun üstünlüğüne sığmayacağı açıktır. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak çirkin saldırıyı kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz.”

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: NGC, Başkanı, Ekici’den, gazetecilere, saldırıya, kınama,
Haber Yazılımı