Haber Detayı
09 Mayıs 2015 - Cumartesi 10:34 Bu haber 2357 kez okundu
 
NGC Başkanı Ekici Anneler Günü mesajı yayınladı
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ekici mesajında; annelik makamının temelinin şefkat ve merhamet ile örülmüş bir makam olduğunu belirtti.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
NGC Başkanı Ekici Anneler Günü mesajı yayınladı

 

Milli kültür ve inanç sistemi içinde annelik kavramının her zaman önemli bir konumda yer aldığını ifade eden Ekici, şunları kaydetti: 
Annelik makamı, 'Cennet annelerin ayakları altındadır' denilmek suretiyle yüceltilmiştir. Anne mefhumu çocuğun hayatında çok önemli bir yer tutmaktadır. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde, özellikle karakterlerinin biçimlenmesinde, özgüven ve kişiliklerinin kazanılmasında annelerin birinci derecede rolü vardır. Fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesinde büyük sorumluluk üstlenen annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz.

 

Annelerimiz, yılın bir günü değil her günü baş tacı edilmeye layıktırlar. Bizler 'Cennet anaların ayağı altındadır' diyen bir inancın mensuplarıyız. Adalet, kardeşlik, barış, sevgi ve saygı gibi kavram ve değerlerin topluma yayılmasında en büyük öğretmen kuşkusuz annelerimizdir. Bu anlamda, geleceğe daha iyi hazırlanan, milletini ve vatanını önceleyen idealist gençlerimizin yetişmesinde en büyük katkı da annelerimizden geliyor. Yani anneler sadece kendi çocuklarının değil, toplumların da geleceğini inşa eder. Elleri öpülesi annelerimizi her gün ve her an hatırlayıp, ilgilenmeliyiz. Bu duygu ve düşüncülerle tüm annelerimizin gününü kutluyor ellerinden öpüyorum.” 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: NGC, Başkanı, Ekici, Anneler, Günü, mesajı, yayınladı,
Haber Yazılımı