Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 19:58 Bu haber 1545 kez okundu
 
NEVÜ Öğrencilerinden 2.lik ve 4 Gümüş Madalya
Geleceğin Şeflerinden 2.lik ve 4 Gümüş Madalya
- Haberi
NEVÜ Öğrencilerinden 2.lik ve 4 Gümüş Madalya

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ‘Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışması’ndan 4 gümüş madalya ile döndü.

 

Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı 23 dernekten biri olan Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği 16-19 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya ANFAŞ fuarında “Gelenekten Geleceğe Yemek Yarışması” düzenlendi.

 

Geleceğin Şeflerinden 2.lik ve 4 Gümüş Madalya

 

Farklı kategorilerde gerçekleştirilen yarışmaya NEVÜ’yü temsilen Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde eğitim veren Öğr. Gör. Dr. Emrah Örgün ve Dr. Öğr. Üyesi Emrah Keskin koordinatörlüğünde Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Nazlı Yalçın, Boran Harbiyeci, Kemal Yürük ve Eda Bilem katıldı.

 

Türk mutfağı yemek kültürünü tanıtıcı ve zenginleştirici çalışmalar yapmak için düzenlenen yarışmada ‘Kapalı Kutu Kategorisi’nde hünerlerini sergileyen NEVÜ öğrencileri, 2’lik elde ederek 4 gümüş madalya kazandı.

 

NEVÜ olarak biz de, elde ettikleri başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

 

 

Kaynak: (Nevşehir Üniversitesi) - Nevşehir Üniversitesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: NEVÜ, Öğrencilerinden, 2.lik, ve, 4, Gümüş, Madalya,
Haber Yazılımı