Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 11:16 Bu haber 3218 kez okundu
 
NEVÜ Mersin Bilim Şenliğinde
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’ye “3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği”nde büyük ilgi.
EĞİTİM Haberi
NEVÜ Mersin Bilim Şenliğinde

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Mersin Üniversitesi (MEÜ) koordinasyonunda bu yıl 3.’sü düzenlenen Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’ne katıldı. Şenlikte NEVÜ’yü Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz temsil ederken, Prof. Dr. Ali Meydan,  Dr. Öğr. Üyesi Sevtap Günay Köprülü, Öğr. Gör. Abdulkadir Binici ile Öğr. Gör. Ayşen Tükel bilim kurulu üyeleri olarak yer aldı.  

NEVÜ Sosyal Bilgiler Eğitiminin “Hayatımızdaki Coğrafya” ve NEVÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin “Dünya Dili: Dünya Çocuk Oyunları” projelerinin yer aldığı bilim şenliğindeki standı, başta bilim şenliğini ziyarete gelen öğrenciler olmak üzere katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Mersin CNR Expo fuar alanında düzenlenen bilim şenliğinde; Ulusal ve Uluslararası düzeyde araştırmacılar, üniversite, Milli Eğitim ve farklı pek çok kurumdan uzman, öğretmen ve öğrenciler yer alıyor. Proje ekipleri atölye, proje sergileri, akıl-zeka oyunları, bilim gösterileri, spor ve sanat gösterileri gibi etkinlikler düzenleyerek bilimin ve kültürün yeni nesillerle buluşmasına önayak oluyor.

 

 

 

Kaynak: (Nevşehir Üniversitesi) - Nevşehir Üniversitesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: NEVÜ, Mersin, Bilim, Şenliğinde,
Haber Yazılımı