Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 22:17 Bu haber 3998 kez okundu
 
NEVÜ’de Mezuniyet Sevinci
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2017-2018 mezuniyet töreni büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
NEVÜ’de Mezuniyet Sevinci

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan mezuniyet töreni NEVÜ tanıtım filmi, Hacı Bektaş-i Veli belgeseli gösterimi ve daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibinin semah sunumu ile devam etti.

 

Mezuniyet töreninde lisans 1.’si olan Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü öğrencisi Safiyenur Karaman öğrenciler adına konuşma yaptı. Karaman; “Üniversite hayatımdan sonraki çabalarım gastronominin ülkemizde gelişmesi üzerine olacaktır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesinde olmanın gururunu tekrar yaşamak istediğimi belirterek mezun oluyorum” dedi.

 

Mezuniyet töreninde ön lisans 1.’si olan Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencisi Hasan Öztürk ise; “Üniversitemiz coğrafi özellikler anlamında eşi olmayan Kapadokya gibi bir çekim merkezinin tam ortasında ve çok önemli bir konuma sahiptir. Öğretim süreci boyunca bu bölgeyi gezme ve keşfetme imkanı bularak bölgenin coğrafi ve kültürel özelliklerini de keşfetme şansım oldu. Kısacası burada eğitim gördüğümüz sürede bölgemizin özelliği, üniversitemizin donanımı, öğretim üyesi kadrosu ile bize iyi bir eğitim deneyimi sundu” diye konuştu.

 

Açılış konuşmalarını yapan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı; “Hakikaten bizim için bugün çok önemli bir gün; ben öncelikle öğrencilerimizi mezun eden değerli meslektaşlarıma ve öğrencilerimizin keyifli ve güvenli bir öğrencilik süreci geçirmelerini sağlayan güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca eşime bu süreçte benim kaprislerime katlandığı için teşekkür ediyorum. Bizler buradaki öğrencilerimizi her zaman kendi çocuklarımız gibi gördük ve onlara değer verdik. Bir teşekkür de eğitim süreçlerini birincilikle taçlandıran değerli öğrencilerimize ediyorum. Bilhassa turizm fakültesinden üniversite birincisi çıkmasını çok önemsiyorum bu bizleri ziyadesiyle memnun etti. Diğer fakülteler de aynı derecede bizler için değerlidir. Malumunuz; Kapadokya bölgesinin mevcut turizm potansiyeli ve üniversitemizin gelecek vizyonu adına bu birincilik gerçekten çok kıymetlidir. Üniversite yaşamanı insanın yaşantısında en önemli süreçtir. Ben üniversiteye başladığım zaman çok değerli bir hocamız bizlere sakın istihdam edilmek için bu kadar zamanınızı boşa harcamayın. Sadece şuna karar verin ne olmak istiyorsunuz? Kendinizi tanıyın neyi yapabileceğinize karar verin. Bulunduğunuz bölümün bunu yapabilecek imkânı size verecekse burada olun dedi. Dolayısıyla üniversite hayatı boyunca edindiğiniz bilgileri sizlerin ileride karşılaşacağınız kapıları açtıracak anahtarlar olarak kabul edebiliriz. Bizler de sonuna kadar her biriniz için referans olmaya hazırız. Ve üniversitemiz kariyer merkezi de mezuniyetiniz sonrasında mesleki anlamda karşılaşabileceğiniz zorlukları aşmanız için azami gayreti sunmaya hazırdır. Tekrar her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyor başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” dedi.

 

Törende konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen de; “Sevgili öğrenciler Belediye Başkanı seçildikten sonra burada olmaktan şeref duyuyorum. Sizlerin başarılı şekilde mezun olmanız şehrimiz ve ülkemiz adına gurur vesilesidir. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Mazhar Bağlı olmak üzere yetişmenizde emeği geçen tüm hocalarınıza teşekkür ediyorum. Mezun olan tüm öğrencilerimize gelecekteki mesleki hayatlarında üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak: (Nevşehir Üniversitesi) - Nevşehir Üniversitesi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: NEVÜ’de, Mezuniyet, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı