Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 00:27 Bu haber 2546 kez okundu
 
Nevşehir Ziraat Odası Yeni Binasına Kavuşuyor
Nevşehir Ziraat Odasının yeni hizmet binasında son rötuşlar yapılıyor.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir Ziraat Odası Yeni Binasına Kavuşuyor

Yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan ve iki aya kadar tamamlanarak hizmete açılması planlanan Nevşehir Ziraat Odasının yeni hizmet binasında son rötuşlar yapılıyor.

 

Alacaşar yolu üzerinde, hayvan pazarı karşısında inşa edilen yeni oda hizmet binasının 2 aya kadar tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Oda Başkanı Salih Çelikbaş, 1 Milyon liraya mal olan yeni hizmet binasının yöre çiftçisine önemli bir kazanım sağlayacağının altını çizdi.

Nevşehir Belediyesi ile Ziraat odası başkanlığı arasında yapılan protokol doğrultusunda hali hazırda oda başkanlığının bulunduğu binanın kentsel dönüşüm uygulaması çerçevesinde belediyeye devredilmesini de içeren anlaşma ile Nevşehir belediyesinin inşa ettiği yeni hizmet binası 2 bin 100 metrekare alan üzerine kuruldu.

 

Hizmet binasının yanı sıra ziraat odası başkanlığının kullanacağı çok amaçlı depolardan oluşan kompleksin karşılıklı takas ile yapıldığını kaydeden Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş, kaba inşaatı tamamlanan ve içerisinde fayans döşeme çalışmalarının da son aşamaya getirildiği binanın Nevşehir Ziraat odasının daha ferah bir ortamda yöre çiftçisine hizmet verebilmesi için önemli bir yatırım olduğunun da altını çizdi.

Kaynak: (MHA) - MHA Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Ziraat, Odası, Yeni, Binasına, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı