Haber Detayı
17 Mart 2015 - Salı 17:34 Bu haber 2548 kez okundu
 
Nevşehir Valisi Ceylan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan "18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı
GÜNDEM Haberi
Nevşehir Valisi Ceylan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin hür yaşama aşkının ibret verici bir mücadelesidir.

Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle temayüz etmiş milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Bu özelliğiyle hem esaret yüzü görmemiş, hem yaşadığı coğrafyada barış ve huzurun teminatı olmuş, hem de diğer mazlum milletlerin umudu olmuştur.

Türk kadını da, Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadelede erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini almış, düşmana karşı silahı ile çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda ve bugünlere ulaşmamızda hak sahibi olmuştur.

Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

 

                                                                                                          Mehmet CEYLAN

                                                                                                             Nevşehir Valisi

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: A.G.
Etiketler: Nevşehir, Valisi, Ceylan’ın, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, Mesajı,
Haber Yazılımı