Haber Detayı
09 Eylül 2015 - Çarşamba 21:17 Bu haber 2133 kez okundu
 
Nevşehir Terörü Lanetledi
Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından organize edilen “Şehide saygı, teröre lanet” yürüyüşünde vatandaşlar tek yürek olarak teröre tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Nevşehir Terörü Lanetledi

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı’nca düzenlenen “Şehide Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü”ne katılan genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle binlerce kişi, Atatürk Bulvarı ve Kasaplar Çarşısından geçerek Kurşunlu Camiine kadar yürüdü. Kurşunlu Camiinde şehitlerin ruhuna akşam namazı öncesinde mevlit okutuldu.

 

Nevşehir Türk Telekom Meydanında toplanan Ülkü Ocakları üyeleri ile vatandaşlar, ellerindeki Türk Bayrakları ve pankartlar ile sloganlarla terör olaylarına tepki gösterdi. Burada konuşan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Yahya Leblebici, 07 Haziran seçimlerinden sonra başlayan sürecin, bugün itibariyle Iğdır, Tunceli ve Hakkâri’de gerçekleştirilen hain saldırılar ile beraber vatan evlatlarımızın şehit olması ile devam ettiğini söyledi.

 

Leblebici, aziz vatanımızın dört bir yanının, keder, hüzün ve yasa boğulduğunu, anaların evlatlarını, kadınların eşlerini ve çocukların da babalarını kaybettiklerini anlattı. Eli kanlı terör örgütünün varlık sebebinin bu ülkeyi bölmek, kardeş kavgası çıkarmak olduğunu kaydeden Leblebici, yapılan terör saldırılarının bu fıtratın gereğini sergilediğini ifade etti.

 

Aşağılık katillerin, taşeronluğunu yaptıkları karanlık odakların kanlı emellerine hizmet ettiğini vurgulayan Leblebici “ vazife başındaki askerimize ve polisimize alçakça pusu kurmakta; bu gözü dönmüş it sürüsü teröristler hakkını savunduğunu iddia ettiği bölge halkını dahi katletmekten geri durmamaktadır. 7 Haziran genel seçimlerinden sonra “korucular bölgemizden defolsun” diyen, terör örgütünün siyasi uzantısı da bu süreçte, kimlere hizmet ettiğini bir defa daha ortaya koymaktadır. Barış söylemleriyle ortaya çıkıp çatışma ortamını körükleyen malum siyasi parti, bu düşünce yapısıyla ve terörü destekleyen tavırlarıyla, kaç oy alırsa alsın Türk Milliyetçileri için yok hükmündedir, boş hayalleri ve zehirli fikirleriyle birlikte yok olmaya mahkumdur. İnanıyoruz ki; Milletimiz, birlik ve beraberliğe olan inancıyla bu zihniyete asla geçit vermeyecek, Yüce Yaradan da onlara Kahhar sıfatıyla muamele edecektir” dedi.

 

"Açılım süreci” adını verdikleri ihanet sürecidir

 

Terörü bu şekilde azdıran ve aziz Milletimizin başına yeniden musallat eden sürecin, “PKK açılımı süreci” olduğunu belirten Leblebici “ bu süreçte bölücü hainlerin güç kazandığını daha önce de defalarca vurguladık. Son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan da, katıldığı bir televizyon programında eli kanlı örgütü kastederek “Çözüm sürecinde silah stoklamıştır.” şeklindeki ifadesiyle, terörist elebaşı Öcalan ile birlikte mimarı olduğu sürecin ülkemizi getirdiği noktayı itiraf etmiştir. “Açılım süreci” adını verdikleri ihanet sürecinde, eli kanlı terör örgütü Devleti yönetenlerin ihanet ve gafletinden faydalanarak, alan hakimiyetini güçlendirmiş, şehirlerde silah ve mühimmatlarıyla beraber konuşlanarak eylem gücünü artırmaya yönelmiştir. Oslo görüşmeleri çerçevesinde devleti yönetenlerin terör örgütünün güç kazanmasından haberdar olduğunu anladığımız bu süreçte, güvenlik güçlerimizin elleri kolları bağlanmış, operasyon yetkileri ellerinden alınmış, asker ve polisimiz basiretsiz ve yalaka mülki amirlerin emrine altında etkisiz hale getirilmiştir. Gelinen noktada, “mahalle yanarken birileri saçlarını tararmış” misali, iktidar mensupları ve yandaşları, hatalarını anlamak ve derhal geri dönmek yerine yüzsüzce ve adeta milletimizle alay ederek, suçu sağa sola atmakta, memleket yangın yerine dönmüşken, sarayın akıbeti, seçimin akıbetine odaklanarak kara ve kirli propagandalarına devam etmektedirler” diye konuştu.

 

İktidar mensuplarını ve yandaşları uyarıyoruz

 

İktidar mensuplarını, beslemelerini ve yandaşlarını açık bir şekilde uyardıklarını ifade eden Leblebici şöyle konuştu “ Terör eylemlerini gerçekleştiren kahpeler kadar, sizin de suçlu olduğunuzu biliyoruz. PKK elebaşısı bebek katili Öcalan’a methiyeler dizdiğiniz, Habur’da teröristleri çiçeklerle karşıladığınız, Oslo’da pazarlık masası kurduğunuz günleri, Dolmabahçe’deki mutabakatınızı unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu size son uyarımızdır: Kirli ve aşağılık siyasetinizden derhal vazgeçin. Kara propagandayı, suçu başkasına yüklemeyi bir kenara bırakın. Buzdolabına kaldırdığınız ihanet sürecini, derhal buzdolabından çıkararak imha edin. Pis ve yılan dilinizi kapatıp, iğrenç sesinizi kesin. Her birinizin kim olduğunu, nereden nasıl peyda olduğunu, hangi karanlık yataklarda düşüp kalktığınızı biliyoruz. Gün oldu solcu, gün oldu liberal, gün oldu siyasal islamcı oldunuz, ancak bu millete ihanetiniz hiç bitmedi. Artık tercihinizi yapacaksınız, ya adam gibi ekmeğini yediğiniz millete layık olun, ya da bu ülkede size huzur ve mutluluğun haram ol gerçeğine kendinizi hazırlayın. Unutulmasın ki, bu ülke sahipsiz değildir. Bu memlekette, tek bir Ülkücü kalsa ve elinde hiçbir silahı olmasa, o Ülkücü bu ihanete boyun eğmez, Şehitlerinin ardından yürümeyi bir vazife olarak telakki eder. Mücadelemizin süreceğini, mücadelemizde Aziz Milletimizin de yanımızda olduğuna dair inancımızın bir an bile sarsılmadığını açıkça ifade ediyorum. Vatan ve Allah yolunda can veren tüm şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz.”

 

Türk Bayrakları ve tekbirlerle yürüyüş

 

Düzenlenen etkinliğe yoğun katılım gösteren Nevşehirlilere de teşekkür eden Leblebici, “Aziz Nevşehirliler, terörü telin etmek ve Aziz şehitlerimizin hatırasını yad etmek için düzenlediğimiz bu yürüyüşe katıldığınız için sizlere şükranlarımızı sunarım” dedi. Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Yahya Leblebici’nin konuşmasının ardından Meydan’da toplananlar Atatürk Bulvarı ve Kasaplar Çarşısı üzerinden Kurşunlu Camiine ulaşmak üzere yürüyüşe geçti. Ellerindeki Türk bayrağının yanında dev Türk Bayrağı’da açılarak yürüyen vatandaşlar ’Şehitler ölmez Vatan Bölünmez’, ’Türkiye Türk’tür Türk Kalacak’, ‘tekbir, Allah’u Ekber’ ve ’Ne mutlu Türk’üm diyene’ şeklinde sloganlar attı.

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Terörü, Lanetledi,
Haber Yazılımı