Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 19:09 Bu haber 6985 kez okundu
 
Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşümde Çalışmaları Başladı
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmalarına başlandı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşümde Çalışmaları Başladı

Modern ve çağdaş kentlilik kriterlerinin hayata geçirilmesi amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku,20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü, Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi  gereğince, projeye dahil alanlar içerisinde hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçülmesi geçtiğimiz günlerde ihale edilmişti.

Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile ihaleyi alan firmanın yöneticileri, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede ,hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarına başladı.

3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmanın ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında,  hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

 

Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, Merkez, Kentsel, Dönüşümde, Çalışmaları, Başladı,
Haber Yazılımı