Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 00:08 Bu haber 2737 kez okundu
 
Nevşehir’in 4 Delegesinin 3’üne Görev
Genel Kurulu 197 oydan 103’ünü alan Yılmaz Karaca kazandı.
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir’in 4 Delegesinin 3’üne Görev

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 9. Olağan Genel Kurulu 197 üyenin katılımı ile gerçekleşti. Genel Kurulu 197 oydan 103’ünü alan Yılmaz Karaca kazandı.

Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan'dan da üye meslek örgütleriyle Türkiye'nin en eski ve en büyük basın meslek örgütü olan TGF’nin 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 

Ankara Altınel Otel'de gerçekleşen genel kurulda Yılmaz Karaca ve Mehmet Ali Dim’in listesi yarıştı.

197 delegenin oy kullandığı kongrede Karaca ve ekibi 103, Dim ve ekibi 93 oy aldı. 1 oy geçersiz sayıldı.

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, TGF’nin yönetim kurulu listesinde yer aldı. Nevşehir delegelerinden Metin Yıldırım Denetleme Kurulu, Alpaslan Körükcü de Onur Kurulu yedek listede görev aldı.

Genel kurulun ardından konuşan TGF Başkanı Karaca, dostluk içinde geçen kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “küskünlük, kırgınlık yok, tüm delegelerimizle kucaklaşarak ve bütünleşerek bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Başkan adayı Dim de kongrede herkesin sağduyulu olduğunu ifade ederek, “TGF’ye yakışır bir kongre yaptık. Tüm delegelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da TGF’nin bir neferi olmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

TGF Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Bayram Ekici de “Nevşehir’e ilk defa böyle bir görev verildi. Biz Nevşehir’i her platformda en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettik. Bugünden sonra da bu böyle devam edecek. TGF’nin Yönetim Kurulu listesinde olmak Nevşehir adına gurur verici. Bize bu görevi layık gören TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Alpaslan Körükçü) - Alpaslan Körükçü Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’in, 4, Delegesinin, 3’üne, Görev,
Haber Yazılımı