Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 20:51 Bu haber 3874 kez okundu
 
Nevşehir İlinde Yeni Model
Nevşehir ilinde yüksek öğrenim gören öğrencilere yönelik barınma sorununda epey mesafe alınırken , özel yatırımcılarda aynı şekilde parasal mesafe almaya devam etmektedir.
EĞİTİM Haberi
Nevşehir İlinde Yeni Model

Bilindiği üzere  Nevşehir İlinde  yüksek öğrenim gören öğrencilerin yaşadığı yurt sorununa çare olması için Kredi Yurtlar Kurumu az da olsa bir taraftan kendi yurt binalarını yapmaya çalışırken  , diğer taraftan da özel şahısların yurt amaçlı yaptıkları binaları kiralamaktadır.

Geride bıraktığımız yıl içinde  Kredi Yurtlar Kurumu şahsa ait üç  binayı yurt binası olarak kiralarken , bugünlerde ise özel şahsa ait ve  öğrenci yurt binası olarak bu yıl içinde başlanan ve bitirilen yeni bir binayı daha  kiralama yoluna gitmiştir.

Nevşehir İlinde bir kaç yıldır karlı bir yatırım ve ticaret haline dönüşmüş gözüken ve  Nevşehir İlinde yüksek öğrenim gören öğrencilere yarayan   öğrenci yurdu yaptır ve devlete kira ya ver modeli tutmuş gözükmekte.

Şu an itibari ile Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi yerleşkesi sınırlarının hemen yanı başında bu yıl başlanan ve bitirilen , şu an itibari ile de  Kredi Yurtlar Kurumuna kiraya verilen yeni yurt binasını bilgi amaçla ziyaret ettik ve  görüntüledik.

Görünen o ki ileriki günlerde ve aylarda  bu model üzerine pek çok yatırımcı eğilecek ve bu alanda  ben de varım diyecektir.

Temennimiz odur ki bugün sıcak baktığımız ve desteklediğimiz bir konunun yarın yok edilmesi  gereken konular olarak görülmemesidir.

Kaynak: (NEVTES) - TESNEV Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir, İlinde, Yeni, Model,
Yorumlar
Haber Yazılımı