Haber Detayı
20 Ekim 2015 - Salı 19:23 Bu haber 2910 kez okundu
 
Nevşehir’e Arama Kurtarma Aracı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
 Nevşehir’e Arama Kurtarma Aracı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 81 ile yönelik olarak, İl Afet Müdürlüklerinin müdahale kapasitelerini geliştirmek amacıyla Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden alman Mercedes Sprinter Marka Orta tonajlı Arama ve Kurtarma Aracı Nevşehir´e geldi. Nevşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce teslim alınan araç Vali Mehmet CEYLAN´a tanıtıldı.
 
        Araç hakkında Vali CEYLAN´a bilgi veren Afet ve Acil Durum Müdürü Ömer KAMAN, Araç üst yapısı, Karesörü, raylı sistemleri yapılmış vaziyette ve arama/ kurtarma faaliyeti gerektirecek herhangi bir olaya müdahalede ihtiyaç duyulabilecek malzeme ve ekipmanları araç üzerine monteli olarak alınmış ve göreve hazır halde bulunmaktadır. dedi.
 
        Vali CEYLAN da, Nevşehir için önemli bir araç olduğunu belirterek, İnşallah olmaz ama bir afet durumunda en hızlı ve en etkin şekilde hizmet verebilmek amacıyla arkadaşlarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek.diye konuştu.
 
        Araç üzerinde 1 adet taşıma askısı, 1 adet spiral kesme makinesi, 1 adet tilki kuyruğu testere, 1 adet 11 kg´lık beton kırıcı, 1 adet destek hava yastığı seti, 1 adet plastik destek takoz seti, 1 adet çok amaçlı sedye, 1 adet 10 kw jeneratör, 2 kw çanta tipi jeneratör, 1 adet görüntülü canlı arama cihazı, 1 adet 27 kg´lık beton kırıcı, 1 adet hidrolik kesme ayırma seti, 1 adet kombi ayırma seti, 1 adet holigan zorla girme aparatı bulunuyor.
Kaynak: (BÜLTEN) - BÜLTEN Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: , Nevşehir’e, Arama, Kurtarma, Aracı,
Haber Yazılımı