Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 19:44 Bu haber 2881 kez okundu
 
Nevşehir Devlet Hastanesinde Bir İlk Daha
Türkiye de gelişmiş merkezlerde yapılan Elektirik yanığına bağlı Ameliyat ilk kez Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Uzmanı tarafından başarı ile gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Nevşehir Devlet Hastanesinde Bir İlk Daha

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine  Elektirik yanığına bağlı yumuşak doku defekti ve sağ kolda radial siniri hasarı ile müracaat eden 48 yaşındaki R.E. isimli erkek hasta, Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Uzmanı Op. Dr. Murat Uçak  tarafından muayene edildi yapılan tetkikler neticesinde hastanın acilen ameliyata alınmasına karar verildi.

Ameliyatı ve hastanın durumunu değerlendiren Uçak şunları söyledi “Hastanın Elektirik yanığına bağlı olarak damar ve sinirlerde meydana gelen tahribat ve doku kaybından dolayı bu ameliyatlar genelde il dışında üniversite ve araştırma hastanelerinde  yapılır. Elektirik yanığına bağlı ameliyatı  hastanemizde  ilk kez başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Yapılan ameliyatlar sonrası sağ ön kol ve, sağ ayak dorsaline eskarektomi ve sinir onarımı, yumuşak doku nakli yapılan hasta  iki gün izole yoğun bakımında takip edilerek tam bir sağlık durumu ile taburcu edilmiş günlük pansumanları düzenli olarak yapılmıştır. Hastanın üç ay sonra yapılan kontrollerinde sağlık durumunun gayet iyi olduğu gözlendi. Başta ameliyat için her türlü imkanı sağlayan Genel Sekreterliğimize ve ameliyat ekibime teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Nevşehir Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahi Polikliniğin de yanık ve yanığa bağlı yumuşak doku defektleri tedavi edildiği ve buna bağlı olarak hasta kabulünün yapıldığı bildirildi.

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: A.G.
Etiketler: Nevşehir, Devlet, Hastanesinde, Bir, İlk, Daha,
Haber Yazılımı