Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 14:40 Bu haber 5700 kez okundu
 
Nevşehir’de Öğretim Görevlisi ve Öğrenci Ölü Bulundu
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir’de Öğretim Görevlisi ve Öğrenci Ölü Bulundu

Dün gece saatlerinde meydana gelen olayda Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çardak kasabası yakınlarında boş arazide Nevşehir Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi  Doç. Dr. Sadettin Baştürk ve Yüksek Lisans Öğrencisi Kübra Nur Yılmaz’ın cansız bedenlerine ulaşıldı.  

Eşi de öğretmen olan 3 çocuk babası Doç. Dr. Sadettin Baştürk ve bilim uzmanlığı öğrencisi Kübra Nur Yılmaz'ın cesetleri üzerinde Nevşehir Devlet Hastanesinde otopsi yapıldı.

Bekçiyakası mevkiinde cesetleri bulunan Hacıbektaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Sadettin Baştürk ile Kübra Nur Yılmaz arasında aşk ilişkisi olduğu, genç kızın ayrılmak istemesi nedeniyle bu olayın meydana geldiği yönündeki iddialar ise henüz netlik kazanmadı.

Baştürk ile Kübra Nur Yılmaz'ın Çardak köyü yakınlarındaki Bekçiyakası’na Baştürk'e ait otomobille geldikleri, olayda kullanılan tabancanın da Baştürk’ün üzerine kayıtlı olduğu bildirilirken olayla ilgili araştırma ve incelemeler sürdürülüyor. 

 

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BASIN AÇIKLAMASI

(11.04.2018)

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünce yaşanan elim olay üzerine idari soruşturma başlatılmıştır.

 

11 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensupları S.B. ve K.Y.’nin vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere, tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

Kaynak: (A.G.) - www.avanosgazetesi.com Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’de, Öğretim, Görevlisi, ve, Öğrenci, Ölü, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı