Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 17:38 Bu haber 3841 kez okundu
 
Nevşehir’de Obez Ambulansı Hastanın İmdadına Yetişti
Kilo sorunları olan ve Meme Kanser hastası 57 yaşındaki F.T. nin imdadına obez ambulansı yetişti.
SAĞLIK Haberi
Nevşehir’de Obez Ambulansı Hastanın İmdadına Yetişti

Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir’e tahsis edilen obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yapıldı.

Nevşehir Kozaklı Karahasanlı köyünde evinde ikamet eden hasta, obez ambulans ile sabah evinden alınarak Gazi Üniversitesi Hastanesine nakil edildi. Burada yapılan ileri tetkik ve tedavinin ardından tekrar evine nakledildi. Hasta yakınları bu uygulama için  Sağlık Bakanlığına ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

2014 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri flosuna katılarak bu bünyede hizmet  veren obez ambulanslarının hem tasarımı hem de içindeki bazı donanımları normal ambulanslardan farklı, sedyesi 150 ila 350 kilo taşıyabilecek güçte özel lift sistemine sahip araç, diğer araçlara nazaran daha geniş çünkü iç kabinin acil ekibinin çalışabileceği kadar bir alanı da içermesi gerekiyor.

İçerdeki ekibmanlar ise çoğunlukla normal ambulanstakiyle aynı ancak bazı müdahale setleri vs, obez hastaların anatomisine göre ayarlanmış malzemelerden oluşuyor. Önceden eğitilmiş deneyimli şoförler bu ambulansı kullanıyorlar. 

 

 

 

Kaynak: (N.İ.S.M) - İl Sağlık Müd.Basın Birimi Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’de, Obez, Ambulansı, Hastanın, İmdadına, Yetişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı