Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 19:13 Bu haber 1190 kez okundu
 
Nevşehir’de Kent Muhabirliği Eğitimi Başladı
KAPADOKYA NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir’de Kent Muhabirliği Eğitimi Başladı

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA) desteğiyle düzenlenen “Kent Muhabirliği” eğitimi başladı.

Medya Evi’nde düzenlenen eğitime Nevşehir gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, kentte görev yapan gazeteciler ve kamu kurumlarında basından sorumlu kişiler katıldı.

Programın açılışında konuşan NGC Başkanı Ekici, gazetecilerin kendini geliştirmesi için önemli bir çalışma olduğunu belirterek, katılımcılara başarılar diledi.

4 gün sürecek eğitim seminerinin ilk gününde gazeteci Ramazan Şanvar, haber yazma ve fotoğraf çekme konusunda bilgiler aktardı.

Gazetecinin çok önemli bir görev yaptığını belirten Şanvar, bir gazetecinin yalan haberden uzak durması gerektiğini, yaptığı haberdeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka teyit etmesi gerektiğini söyledi.

Haberde diplomasi dilinin önemli olduğuna vurgu yapan Şanvar, gazetecinin makamlara saygılı olması gerektiğini kaydetti.

Fotoğrafın haber için önemli bir unsur olduğunu ifade eden Şanvar, “Haberi güçlü hale getiren fotoğraf ve videodur. Fotoğraf ve video haberi anlatmalıdır” dedi.

 

 

 

Kaynak: (Alpaslan Körükçü) - Alpaslan Körükçü Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’de, Kent, Muhabirliği, Eğitimi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı