Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 01:45 Bu haber 6474 kez okundu
 
Nevşehir’de Fenerbahçe Spor Okulu Açıldı
Sağlıklı ve disiplinli nesiller yetiştirmek ve Nevşehir spor marka değerini artırmak için Nevşehir Fenerbahçe Spor Okulu açıldı.
SPOR Haberi
Nevşehir’de Fenerbahçe Spor Okulu Açıldı

Geleceğin yıldızlarının yetişeceği Türk sporuna büyük katkı sağlayacak olan Nevşehir Fenerbahçe spor okulu futbol, basketbol, yüzme ve jimnastik branşlarıyla faaliyet gösterecek. Tamamen belgeli ve profesyonel antrenörler eşliğinde faaliyetlerini yürütecek olan Fenerbahçe Spor Okulu kurslarını Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi spor kompleksinde düzenleyecek.


Fenerbahçe Spor Kulübünün lisanslı okulu olan Nevşehir Fenerbahçe Spor Okulu Nevşehir’deki sporun gelişimine ve marka değerin artmasına büyük katkı sağlayacak. Beden Eğitimi öğretmenleri Mustafa Yarılı ve Rahmi Özdemir’in işletmeciliğini üstlendiği Fenerbahçe Spor Okulu’nda, yetenekli çocuklar, Türk futboluna kazandırılacak. Haftada 2 gün bütün yıl boyunca devam edecek olan kurslar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi spor kompleksi içerisinde yer alan kapalı spor salonu ve kapalı halı sahada düzenlenecek. 5-15 yaş arası KIZ ve ERKEK olarak öğrenci kayıtlarının başladığını belirten Nevşehir Fenerbahçe Spor Okulu Kurucusu Mustafa Yarılı “5-15 yaş arasındaki kız ve erkek çocuklarımızın kayıtları Nevşehir merkez Nissara AVM karşısında bulunan kayıt büromuzda yapılıyor. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin tesislerinde antrenmanlarımızı yapacağız. Hafta sonları düzenlenecek olan kurslarımızı 06 Ekim 2018 Cumartesi günü açıyoruz. Amacımızın ve birinci önceliğimizin çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak spora kazandırmak olduğunu ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Kurucu Mustafa Yarılı açıklamasının devamında “Okulumuz bünyesinde bulunan kurslarımızın çocuklarımızın sosyalleşmesi, aktifleşmesi ve kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kendi akranlarıyla iyi iletişim kurmalarının, toplum içinde kendilerini iyi ifade etmelerinin spor kültürünün gelişimiyle doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz” dedi. 5-15 yaş arası öğrencileri spor okuluna davet eden Nevşehir Fenerbahçe Spor Okulu Kurucusu Mustafa Yarılı, okula kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velilerinin Nissara AVM karşısında bulunan kayıt bürosuna gelerek yada 0384 2151907 ve 0505 3076157 numaralı telefonlardan arayarak kayıt yaptırabileceklerini ifade etti. Nevşehir halkının yoğun ilgi gösterdiği Nevşehir Fenerbahçe Spor Okullarında hem futbol hem de basketbol ürünlerinin tamamı fenerium satış mağazasından orijinal olarak temin edilerek öğrencilere teslim ediliyor.


Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi

Kaynak: (Muşkara) - Muşkara Haber Editör: Avanos Gazetesi
Etiketler: Nevşehir’de, Fenerbahçe, Spor, Okulu, Açıldı,
Haber Yazılımı